Angličania potvrdzujú „COVID aplikáciu“ pre zahraničné cesty

· Čas čítania: 2 min.
Foto: associationsnow.com

Aplikácia britskej Národnej zdravotníckej služby (NHS) bude slúžiť ako prvý pas pre medzinárodné cestovanie a bude vyžadovať, aby britskí občania predložili status ohľadne koronavírusu, aby vôbec mohli opustiť krajinu. Potvrdil to britský minister vlády.

Minister dopravy Grant Shapps povedal, že môže „potvrdiť“ prácu na danej aplikácii NHS, ktorá bude obsahovať zdravotné informácie, stav očkovania alebo negatívneho testu. „Spolupracujem na medzinárodnej úrovni s partnermi z celého sveta, aby som zabezpečil, že systém bude medzinárodne uznaný“, povedal pre Sky News.

Z očkovania sa tak stáva vládami vynútená povinnosť, čo je aj iniciatíva EÚ, na ktorú na sociálnych sieťach pravidelne upozorňuje europoslanec Milan Uhrík. V Bruseli sa spojil s 53 konzervatívnymi europoslancami z celej Európy a predložil návrh na úplné zamietnutie pripravovaných tzv. covid pasov. Slovenskí europoslanci za PS, SAS, KDH a SMER boli proti tomuto návrhu, teda proti zamietnutiu tzv. covid pasov.

V súčasnosti ešte nie je jasné, ktoré krajiny uznajú britskú aplikáciu. Grécko, ktoré je pre svoju ekonomiku závislé od turistov, uviedlo, že dohoda s Veľkou Britániou „sa blíži“ a že bude prijímať aj papierové dôkazy, kým nebude vypracovaný digitálny preukaz.

Harry Theoharis, grécky minister pre cestovný ruch, pre The Times uviedol: „Kým Spojené kráľovstvo nemá digitálny pas, videli sme papierové karty, ktoré obsahujú dva dátumy vakcinácie. My ich uznávame. Dajú sa použiť vo vnútrozemí, aj na hraniciach“. Portugalci však naznačili, že papier neprijmú ako dôkaz, pretože by mohol byť náchylný na falzifikáty.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) COVID-19: NHS app to be used as coronavirus passport for international travel, Grant Shapps confirms; autor: Greg Hegger; SKY News, 28.4.2021
(2) Greece to take NHS paper card as proof of Covid vaccination; autor: Ben Clatworhty, Adam Sage, Graeme Paton; The Times, 27.4.2021
(3) Odmietame zavádzanie Covid pasov. COVID PASY NECHCEME! AKO JEDINÍ SME SA AKTÍVNE POSTAVILI PROTI ĎALŠEJ ŠIKANE…; autor: Milan Uhrík; Facebook, 29.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár