Ani v Moskve, ani v celom Rusku, lockdown zavádzať nemienia

Foto: Screenshot YouTube

V celej Európskej únii sa schyľuje k totálnemu lockdownu. Nás už do trochu miernejšej „basy“ zavreli. Vo viacerých členských krajinách únie nenachádzajú iný „liek“, ako totálne obmedziť pohyb obyvateľstva a maximálne skomplikovať prácu podnikov. Rusko ako vždy, na rozdiel od „civilizovaného Západu“, napreduje vlastnou cestou. Uskutočňuje mnohé bezpečnostné opatrenia a obmedzenia, skoro také isté ako v členských štátoch EÚ, ale snažia sa o zachovanie funkčnosti podnikov vo všetkých oblastiach, aby sa vyhli lockdownu. 

Nechcú ochromiť krajinu, zapríčiniť krach tisícky podnikov, čím by milióny ľudí prišlo o prácu. Snažia sa uskutočňovať také opatrenia, ktoré umožnia, aby neboli úplne zatvorené závody, aby bola čo najmenej obmedzená práca výrobných podnikov, prevádzka reštaurácií, kaviarní, obchodov, hotelov, turistických zariadení atď.. Chcú sa tým vyhnúť následným problém.

V podobnom duchu konajú štátne úrady a samospráva prakticky po celom Rusku. Pružne reagujú na aktuálne zmeny a buď trochu sprísňujú, alebo čiastočne zmierňujú opatrenia v závislosti od aktuálnej situácie. V súčasnosti ani v jednom regióne Ruska nemienia zaviesť lockdown, hlavne počas sviatkov koncom tohto a na začiatku budúceho roku.

Vedenie hlavného mesta ubezpečilo obyvateľov a hostí Moskvy, že v súčasnosti je situácia stabilná a nie je nutné zavádzať lockdown. V relácii televíznej stanice Rusko24 (Rossija24) to potvrdil aj riaditeľ moskovského departmentu obchodu a služieb, Alexej Nemerjuk. Podotkol, že moskovská radnica robí všetko pre to, aby sa podarilo vyhnúť lockdownu. Obyvateľov a návštevníkov ruskej metropoly však žiada, aby dodržiavali existujúce bezpečnostné opatrenia, nech sa situácia nezhorší a tým potom nevznikne potreba pritvrdiť reštrikcie.

Pripomenul, že vo mnohých krajinách podnikli oveľa tvrdšie opatrenia. Porovnal ich so situáciou v ruskej metropole, kde takmer v normálnom režime fundujú obchody, reštaurácie, kaviarne, služby a ďalšie podniky. Podčiarkol, že v súčasnosti nie je nutné ich zatvárať, ako to urobili vo viacerých členských štátoch EÚ.

Kým v niektorých štátoch na voľný pohyb občanov ponechali „exkluzívny“ čas od jednej do piatej hodiny rannej a obchody zatvorili na 24 hodín na neurčité obdobie, v Moskve podniky normálne fungujú a ľudia majú možnosť voľného pohybu. Výnimku tvoria stravovacie zariadenia, tie sú zatvorené od 23. hodiny do 6. hodiny ráno. Je to však pomerne mierne obmedzenie, ktoré by si ľudia vo viacerých slovenských mestách ani nevšimli.

Alexej Nemerjuk zdôraznil, že moskovská radnica je pripravená zvládnuť aj takú situáciu, že počas sviatočných dní koncom tohto a začiatkom budúceho roka, bude v uliciach mesta veľký počet oslavujúcich. Ani vtedy však nemieni zavádzať tvrdé reštrikcie a žiada ľudí, aby iba dodržiavali existujúce bezpečnostné opatrenia.

Moskovský primátor Sergej Sobjanin vysvetlil, že v hlavnom meste nebudú zavádzať zákaz vychádzania alebo obmedzovať predaj alkoholických nápojov. Vyzval Moskovčanov a hostí, aby boli disciplinovaní a dodržiavali bezpečnostné opatrenia, aby si nepokazili sviatky a nezhoršila sa situácia, čím by mohol vzniknúť predpoklad na zavedenie prísnejších opatrení.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=H0k9762-jAw

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply