Boris Kollár podozrieva EÚ, že migračnú politiku robí poza chrbát občanov

· Čas čítania: 3 min.

Vyjadril sa tak na minulotýždňovej tlačovej konferencii a vyzval na celospoločenskú diskusiu o tejto problematike, ktorá sa na Slovensku neodohráva. Odvoláva sa tak na tzv. migračný pakt, ktorý by zmenil charakter Európy. Uvádza, že migračný pakt obsahuje veľa bodov, ktoré zvýšia príliv migrantov do Európy, najzásadnejšími sú body o zlučovaní rodín a prerozdeľovanie migrantov medzi krajinami EÚ podľa počtu obyvateľov danej krajiny alebo podľa HDP. Návrh predpokladá, že by sa malo do EÚ dostať až 70 miliónov migrantov z tretích krajín. Kollár (SME RODINA) tvrdí, že je to zasahovanie do vnútorných záležitostí členských štátov.

Podľa slov poslanca Ľudovíta Gogu (SME RODINA) majú byť presídlení aj čiastoční alebo úplní analfabeti, ktorí majú doživotne zotrvávať v našich sociálnych systémoch. Poznamenal, že EÚ k paktu zorganizovala prieskumy, ktorých výsledky však spochybňuje. „Nemajú nič spoločné s vôľou občanov Únie, takisto prieskumy nemajú nič spoločné s transparentnosťou a demokraciou,“ uzavrel. Vyzval ľudí, aby sa k téme vyjadrili na stránke www.saveurope.sk, kde je spustená aj petícia na zastavenie paktu.

Kollár hovorí o tom ako by migrácia úplne zmenila charakter Európy, preto podčiarkuje nutnosť verejnej diskusie. Pakt o migrácii a azyle, ktorý Európska komisia predložila 23. septembra 2020, pripravuje pôdu pre politiku otvorených dverí pre masovú migráciu do Európy nakoľko má každý človek „právo na migráciu“. Navrhovaný pakt EÚ o migrácii a azyle vytvorí právne, logistické a politické podmienky, ktoré umožnia masové presídlenie obyvateľstva, najmä z rozvojového sveta na európsky kontinent. Migračný pakt sa opiera o tri piliere: podporovanie a organizácia prisťahovalectva, odradzovanie od deportácií nelegálnych migrantov.

Podpore prisťahovalectva napomáha stieranie rozdielu medzi medzi legálnym a nelegálnym prisťahovalectvom a zlučovanie rodín, kedy prijatie jedného migranta v skutočnosti znamená prijatie celej jeho rodiny. Obdobie umožňujúce vyhostenie má byť obmedzené a migranti majú byť povinne prerozdeľovaní na základe veľkosti populácie a HDP členského štátu. Dôsledky paktu by pri tom boli katastrofálne. Zvýšilo by sa daňové zaťaženie, rozmohli by sa paralelné komunity a no go zóny a v celej Európe by narástla kriminalita.

Europoslanec Milan Uhrík to komentoval nasledovne: „Predseda NR SR Boris Kollár dnes informoval o pochybnom imigračnom pakte a o petícii na záchranu Európy. Síce sa zobudil o pol roka (na ten pakt a petíciu sme upozorňovali už v decembri 2020), ale lepšie neskoro, ako nikdy.“

Ak ste nepodpísali, tak podpisujte a pomôžte zachrániť Európu, vyzýva Milan Uhrík. Petícia: www.saveurope.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1./ Pakt o migrácii sa tvorí poza chrbát občanov, podozrieva Kollár, ta3.com, 28.4.2021
2./ Boris Kollár sa obul do praktík EÚ a burcuje občanov: Naozaj sa toto chystá za naším chrbtom?!, cas.sk , 28.04.2021
3./ Borisa Kollára vytočil migračný pakt z EÚ: Máme podozrenie, že sa tvorí poza chrbát občanov, topky.sk, 28.04.2021
4./ Zastavte Pakt EÚ o migrácii, saveurope.sk/petition
5./ Kollár: Pakt o migrácii sa možno tvorí poza chrbát občanov, teraz.sk, , 28.04.2021
6./ Milan Uhrík, facebook, 28.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár