Britská veľvyslankyňa na Ukrajine poradila Kyjevu, aby sa zbavil závislosti od ruského plynu

Foto: Screenshot YouTube Ukraine24

Transatlantická propaganda a probruselský mainstream pokračuje vo vyvolávaní hystérie  v súvislosti s „agresívnymi plánmi Moskvy“. Krvilačný spolok NATO so svojimi vojenskými základňami obkľúčil takmer celé územie Ruska, často uskutočňuje vojenské cvičenia a provokačné letecké a morské „výlety“ tesne vedľa ruských hraníc, ale aliancia obviňuje Rusko z agresivity, pretože preskupuje vojská na vlastnom území. Európska a americká propaganda už osem rokov vreští, že Rusko plánuje útok na Ukrajinu, ale ten útok neprichádza a ani nepríde. Transatlantickí a ukrajinskí klamári vyvolávajú ďalšiu hystériu a oznamujú nové a nové „dáta útoku“ – december 2021, január 2022…    

Najnovšie sa na vojenského Nostradama zahrala britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsova, ktorá znova varovala „pred blížiacim sa ruským vpádom“. Podčiarkla, že  „Spojené kráľovstvo bude naďalej podporovať Ukrajinu v boji proti ruskej agresii vo vojenskej aj hospodárskej oblasti“. Uviedla to v exkluzívnom rozhovore pre televíznu stanicu  „Ukrajina 24“. Mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Veľkej Británie na Ukrajine Melinda Simmonsova bez náznaku pochybností šírila falošné správy a otvorené lži, nepredložila ani jeden relevantný dôkaz.

Zdôraznila, že „Spojené kráľovstvo mieni diskutovať o ukrajinskej otázke na diplomatickej úrovni“ a ubezpečila, že Londýn „nenechá Ukrajinu čeliť tvárou Rusku“. Diplomatka však rozčarovala súčasné vedenie Ukrajiny, radikálov a nacionalistov, ktorí počítali s vyslaním 600 britských vojakov na Ukrajinu. Moderátorka relácie pripomenula, že o tom písal aj veľký počet zahraničných a ukrajinských médií. Melinda Simmonsová podotkla, že zatiaľ Londýn podobné plány nemá a viac sa nechcela o tejto otázke baviť.

„Myslím si, že sú to len predstavy vojnových korešpondentov. Samozrejme, Spojené kráľovstvo, rovnako ako mnoho iných štátov, má vojská a tieto vojská môžu byť poslané do ktorejkoľvek časti sveta. Neexistujú však žiadne plány na ich odoslanie na Ukrajinu. Chcela by som poznamenať, že obavy, týkajúce sa zvýšenia vojenskej prítomnosti, sú len jedným aspektom ruskej agresie. Otázkou teda je, čím môže Spojené kráľovstvo, alebo iné krajiny pomôcť Ukrajine? Mali by to byť diskusie nielen o vojenskej hrozbe, ale aj o hybridnej vojne”, vysvetlila Melinda Simmonsová.

Prezradila, že Spojené kráľovstvo v blízkej budúcnosti neuloží ďalšie sankcie proti ruskému plynovodu Severný prúd-2. Melinda Simmonsova, mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Veľkej Británie na Ukrajine v exkluzívnom rozhovore pre ukrajinský televízny kanál Ukrajina 24 podčiarkla, že Spojené kráľovstvo chápe, že Rusko sa môže pokúsiť oslabiť Ukrajinu a podľa nej sa to už snaží robiť mnohými spôsobmi. “Nejde iba o vojenskú silu, ale aj o dodávky energie. Preto nás znepokojuje Severný prúd-2. Od samého začiatku sme navrhli vzdať sa budovania tohto plynovodu, pretože sme videli, ako ľahko sa dá použiť ako zbraň”, zdôraznila britská diplomatka.

Poznamenala, že je nepravdepodobné, že Spojené kráľovstvo uvalí ďalšie sankcie proti plynovodu v blízkej budúcnosti, pretože ako zdôraznila, „sankcie je potrebné používať opatrne, vzhľadom na okolnosti“. Zároveň ich Melinda Simmonsova ubezpečila, že pre Spojené kráľovstvo je veľmi dôležité, aby sa Ukrajina stala energeticky nezávislou, najmä od ruských dodávok plynu. Je presvedčená, že pre tento účel by západní partneri mali viac investovať do zelenej energie, ktorá môže dlhodobo Ukrajine pomôcť.

„Ukrajina má možnosť v dlhodobom horizonte stať sa poskytovateľom napríklad, zeleného vodíku. Preto je to pre mňa presne ten okamih, keď sa bezpečnostné otázky môžu stať ekonomickými príležitosťami“, vysvetlila Melinda Simmonsova.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Зелена енергетика: посол Великої Британії пояснила, як позбутися газу РФ, Ukraine24, 27.11.2021
(2) Україну не залишать віч-на-віч з Росією – заява посла Великої Британії, Ukraine24, 27.11.2021
(3) https://www.youtube.com/watch?v=uzRBkwqxBwU

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply