Britskí novinári o novej ruskej armáde vytvorenej z… klonovaných Skýtov

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Daily Mail/Alexey Mikhailov, Ruská zemepisná spoločnosť

Americkí a európski „odborníci“ a média toho o „agresívnych plánoch Moskvy“ a o ruskej armáde navymýšľali v posledných rokoch tak veľa, že spisovatelia by na základe tohto materiálu mohli napísať stovky fantasticko-dobrodružných románov a režiséri – nakrútiť tisíce napínavých filmov. Najnovšie pribudol aj ďalší scenár o vytváraní „novej ruskej armády“, ktorým svetovú verejnosť potešili novinári britského denníku Daily Mail. A v hre je ruské ministerstvo obrany.

Britskí novinári uviedli, že ruský minister obrany Sergej Šojgu mieni vytvoriť nové vojenské jednotky prostredníctvom… klonovania starých vojakov… No, starých! Tých, ktorí sú už tri tisíc rokov pochovaní v skýtskej mohyle Tungut. Denník Daily Mail takýmto spôsobom reagoval na nedávne vyhlásenie Sergeja Šojgu. Hlava ruského obranného rezortu síce mala na mysli niečo iné, ale britskí novinári, ako sa im to často stáva (asi preto, aby celá epizóda bola oveľa zaujímavejšia), trochu prekrútili slova ruského ministra. Niečo pridali z vlastnej hlavy a vyšla celkom zaujímavá senzácia.

Ruský minister obrany v rozhovore pre televíznu stanicu Hviezda vyhlásil, že Ruská zemepisná spoločnosť na podnet kolegov zo Švajčiarska mieni urobiť prieskum skýtskej mohyly a získať génové vzorky tam pochovaných starých vojakov. Skýtska mohyla, ktorú mal na mysií, sa nachádza v samotnom strede Ruska, v Republike Tuva, úplne na juhu Sibíri, na hranici s Mongolskom a pomerne blízko čínskych hraníc.

Sergej Šojgu rozprával o tom, že vedci mienia urobiť zaujímavý prieskum. Samotná skýtska mohyla, v ktorej sú pochovaní skýtski vojaci, sa nachádza v zóne večne zamrznutej pôdy a preto sú veľké šance, že sa podarí nájsť zostatky organických látok. Danú skýtsku mohylu vedci aktívne študujú od roku 2018. Je to jedna z najstarších mohýl, ktorá sa dobre zachovala a má vyše tisíc rokov.

Vo svojom komentári Sergej Šojgu vyslovil aj slová, ktoré podnietili britských novinárov na to, aby usúdili, že ruský minister obrany chce pre ruskú armádu „vypestovať“ mocných vojakov, vyklonovaných z pochovaných Skýtov: „Bolo by dobre, keby sa podarilo nájsť organické látky. Čo potom bude nasledovať, dúfam, chápete. Dalo by sa z toho urobiť, ak nie ovečku Dolly, tak aspoň niečo by sa predsa dalo…“.

Britský denník Daily Mail prišiel k záveru, že Šojgu chce klonovať, ako uvádzajú títo novinári, 3000-ročných starých vojakov a zároveň aj ich koňov. Pričom novinári z britských ostrovov pomerne nepochopiteľným spôsobom spojili prieskum ruských a švajčiarskych vedcov, klonovanie starých skýtskych vojakov a zhromaždenie ruských vojsk blízko ukrajinských hraníc, pričom „spájajúcim článkom“ je podľa nich ruský minister obrany.

„V posledných dňoch bol Šojgu stredobodom pozornosti kvôli zvyšovaniu počtu ruských vojakov na takmer 100 000 v blízkosti ukrajinských hraníc, čo vyvolalo obavy z novej vojny. Ale v rozhovore spomínal oveľa starších vojakov. Mohyla patrí k najstarším skýtskym pohrebiskám“, uviedli britskí novinári. Tieto správy potom prevzali a po svojom okomentovali aj viaceré európske média.

Nuž, resumé. Ruská armáda asi trpí nedostatkom vojakov a potrebuje nových mužov. Keďže asi na ruskom ministerstve obrany prišli k záveru, že najlepšími vojakmi boli Skýti, preto sa rozhodli klonovať skýtskych vojakov a takto posilniť ruskú armádu. Dve veci však zostávajú záhadou. Po prvé, čo spoločné s klonovaním skýtskych vojakov a budovaním ruskej armády majú švajčiarski vedci, kolegovia členov Ruskej zemepisnej spoločnosti, na podnet ktorých sa bude robiť prieskum skýtskej mohyly v Republike Tuva? A po druhé, prečo musia klonovať aj koňov skýtskych bojovníkov? Asi chce Šojgu vytvoriť nové špeciálne jednotky? Nuž, už to vidíme: nemilosrdní a krvilační „ruskí“ Skýti lietajú po území celej Európskej únie, útočia na koňoch na európske a americké tanky a obrnené vozidlá, šabľami rozsekávajú delostrelectvo a raketové systémy NATO a oštepmi a mečmi ako muchy odháňajú nepriateľské lietadlá a rakety.

Nuž, ozaj, bude to obrovská posila pre „ruského agresora a nepriateľa“, ktorým tak dlho strašia európske média, politici a „odborníci“. A viete si predstaviť čo sa stane, keď Rusi začnú klonovať už nielen Skýtov, ale aj starých rímskych a gréckych vojakov a možno aj samotného Hannibala z Kartága?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Does Putin really need another army? Russia’s defence minister wants to CLONE 3,000-year-old ancient warriors from remains found in Siberia (and their horses to boot), Daily Mail, 16.4.2021

(2) Russia’s defence minister wants to CLONE 3,000-year-old ancient warriors, Salten, 16.4.2021

(3) Шойгу рассказал о намерении РГО получить генный материал из скифского кургана, Звезда, 14.4.2021

(4) https://tvzvezda.ru/news/20214141411-yRWdA.html

(5) https://www.youtube.com/watch?v=V9-LlhNQni4

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár