Bude EÚ z našich peňazí platiť imámov a naoko bojovať proti radikalizmu?

· Čas čítania: 2 min.
Foto: win9aija.com

Predseda Európskej rady a bývalý porotca gay súťaži Charles Michel oznámil podporu pre tzv. Európsky inštitút na výcvik imámov. Ten má údajne bojovať proti šíreniu radikálnych ideológií. Michel uvádza, že je potrebné dokončiť projekt, ktorý zabezpečí „šírenie správy o tolerancii a otvorenosti na európskej úrovni.“ Pripomienky v stále rovnakom, frázovitom duchu predniesol počas schôdze, ktorej sa zúčastnila Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Sebastian Kurz a Ursula von der Leyenová.

V prejave o radikálnom islame a terorizme Michel dodal: „Teroristickú hrozbu považujeme za zásadnú a vážnu pre hodnoty, ktoré sú základom európskeho projektu. Nechceme byť slabí, ani laxní.“ Taktiež zdôraznil potrebu deradikalizácie a monitorovania ľudí ako Kujtim Fejzulai, ktorý zabíjal vo Viedni a predtým sa pokúšal spojiť s Islamským štátom. Michelove slová sú vcelku vtipné, keďže je jeden z naivných „vítačov“ každého, čo priplával do Európy na plťke.

Koncept „školenia“ moslimských imámov za peniaze členských štátov EÚ nie je nový a diskutuje sa o ňom viac ako desať rokov. Francúzsko prišlo s „komisiou moslimských a nemoslimských učencov“, ktorá mala skúmať problematiku, už v roku 2004. V roku 2016 nemeckí poslanci v parlamente dokonca navrhli „daň na moslimov“, aby dotovali mešity a imámov v Nemecku. Samozrejme, z peňazí pracujúcich obyvateľov.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Des imams formés par l’Europe?; 7SUR7, 9.11.2020

(2) „Euro-Islam:“ State-Sponsored Imam Training in Europe; autor: Andrew Schwartz, Caleb Diamond; Center for Strategic & International Studies, 22.11.2010

(3) State training for Europe’s imams; autor: Tim Whewell; BBC4 Radio, 17.6.2004

(4) CSU-Politiker fordert Moschee-Steuer; NTV.de, 20.4.2016

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár