Budú britské deti potrebovať „COVID pasy“?

· Čas čítania: 2 min.
Foto: fidic.org

Britský vládny minister Michael Gove preveruje to, čo premiér Boris Johnson nazval „osvedčením o COVID statuse“. Pomocou neho by sa preukazovala očkovanosť Britov, z toho dedukovaná imunita a overovalo by sa, či je osoba s negatívnym testom skutočne neinfikovaná. V Londýne majú pravdepodobne rovnaký problém so spoľahlivosťou
testov, resp. je otázne akú imunitu vyvolá očkovanie látkou, ktorá bola „zbúchaná“ za pár mesiacov.

Zatiaľ čo vláda stále váha, ktoré podniky sa budú považovať za zásadné a vyňaté z kontroly, premiér povedal, že v priebehu roka prebehnú pokusy pri účasti na veľkých podujatiach. Iste to Downing Street 10 (ako aj v budúcnosti slovenská vláda) napasuje tak, aby mal farmaceutický priemysel čo najvyšší zisk.

Minister Gove si nechal „otvorené dvierka“ aj pre deti a osoby mladšie ako 18 rokov. Tie síce ešte dnes nemusia byť očkované, ale argumentácia hovorí o prehodnocovaní, a teda ani deti zrejme nebudú ušetrené. Bude to tak napriek tomu, že v britských nemocniciach je 95% COVID pacientov vo veku nad 55 rokov.

Takisto nosia deti rúška v triedach už dlhodobo. Aj u nás mali byť pôvodne len jeden-dva týždne a minister Grohling sa smial, či Slováci tú chvíľku nevydržia. Dnes vidíme, že to bol len výsmech do tváre a rúška/respirátory sa nosia dodnes. Aj britské matky sa búria a tvrdia, že dlhodobé nosenie rúšok u detí „môže poškodiť zdravie a dobré životné podmienky, samozrejme schopnosť učiť sa, rozvíjať a komunikovať“. Takéto matky sú však mainstreamovými novinármi okamžite „odpálené“ ako konšpirátorky, ktoré sa nechali klamať na sociálnych sieťach a nevidia realitu.

O používaní COVID pasov v rôznych prevádzkach sa intenzívne uvažuje (možno pod vplyvom farmaceutických lobistov v okolí kancelárií vládnych predstaviteľoch) a výsledok uvidíme čoskoro. Dovtedy sa bude strašiť hrôzami pandémie, resp. sa teraz na pár letných mesiacov atmosféra uvoľní a na jeseň môžeme čakať hystériu znova.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Vaccine passports: Ministers considering whether children will have to show Covid certificate to attend events; autor: Hugo Gye; INews, 6.4.2021

(2) Sunset clause planned to head off vaccine passport revolt; autor: Steven Swinford; The Times, 3.4.2021

(3) Vaccine pub passports ‚will last less than a year‘: Boris Johnson offers to set a time limit on Covid certificates for theatres, sports events and concerts to answer critics‘ civil liberties fears; autor: Jason Groves; The Mail Online, 2.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár