Budú na nás útočiť, no nesmieme sa nechať zastrašiť!

Priatelia, to, čo sa v posledných hodinách odohráva na Ukrajine bude mať silný dopad aj na dianie na Slovensku. Schválne o tom píšem samostatný príspevok, pretože mi nepripadalo korektné dávať na jednu úroveň hrôzy, ktorým čelí ukrajinský ľud s tým, čo bude predmetom tohto príspevku.
Nová fáza ozbrojeného konfliktu na Ukrajine bude mať na Slovensku za následok dve veci:
  • urýchlenie prísunu zahraničnej vojenskej prítomnosti
  • intenzívnejšie okliešťovanie slobody slova.
Dúfam, že po včerajšku už nikto nebude spochybňovať či zosmiešňovať tvrdenie, že americké pozície na slovenskom území sa stanú prednostným terčom ruskej armády.
Pod rúškom boja s „ruskou piatou kolónou“ a „Putinovými agentmi“ sa budú snažiť umlčať, vytesniť, zosmiešniť či zlomiť každého, kto nepôjde po ruke oficiálnej propagande: akademikov, mierových aktivistov, opozičných politikov či publicistov.
To, že ministerka kultúry podala podnet na Radu pre vysielanie a retransmisiu pre trojminútové vystúpenie Jána Čarnogurského je len začiatok, a zároveň ukážka toho, že nechcú médiá prinášajúce pluralitu názorov, ale médiá šíriace výhradne ich videnie sveta. V nadväznosti na to už rezignoval šéf spravodajstva verejnoprávnej televízie Vahran Chuguryan.
Naše svedomie je čisté. My nepoužívame dvojitý meter ako bežnú pracovnú metódu. A ako odporcovia riešenia problémov ozbrojenými konfliktami odsudzujeme ruský vpád na územie Ukrajiny rovnako, ako sme doteraz odsudzovali ozbrojené konflikty v Juhoslávii, Afganistane, Iraku, Sýrii či Líbyi.
Na druhej strane, práve v týchto chvíľach sa ukáže, ako úprimne všetci Naďovia, Osuskí, Klusovia či Dostálovia mysleli formulku „mám rád ruskú kultúru/vážim si obete druhej svetovej vojny, ale…“. Mám totiž obavu, že vývoj nasledujúcich mesiacov sa zvrhne na rusofóbiu šialených rozmerov, ktorá už nebude mať nič spoločné s kritikou ruskej politickej elity.
Čo sa mňa týka, neuhnem. Tak ako mi moja láska k ruskej kultúre a úcta k obetiam oslobodzovania od nacizmu absolútne nebráni odsúdiť imperialistické ťaženie Moskvy, tak mi ani táto ofenzíva vedená ruskou politickou elitou a atmosféra, ktorá na Slovensku nastane už o niekoľko dní či týždňov nezabráni, aby som sa v marci, apríli a 9. mája išiel pokloniť pamiatke vojakov Červenej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní našich miest a dedín.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply