Bývalý ukrajinský prezident Leonid Kravčuk straší „ruskou agresiou“

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Radio Sloboda

Kyjev už vyše mesiaca aktívne posilňuje svoju prítomnosť na Donbase, blízko ruských hraníc. Vlakmi a po cestách presúva tanky, delostrelectvo a inú opancierovanú techniku do oblastí neďaleko Donecka a Luhansku. Koncentruje veľké vojenské skupiny blízko pozícií luhanských a doneckých jednotiek. Takisto Kyjev potichu začal hromadiť vojenské techniku a svoje jednotky aj na hranice s Krymom.

To si absolútne nevšímajú európski politici, analytici a média. Ale o tom, že aj Moskva posilnila svoje vojenské jednotky blízko ukrajinských hraníc, trúbia dennodenne, od rána do večera. Čiže hrozbou je jedine Rusko, ktoré však ani po siedmych rokoch, čo americkí a európski politici, „analytici“ a mainstream predpovedajú „útok ruského agresora“, nie a nie zaútočiť. Nič to! Mainstream aj naďalej straší verejnosť ruským medveďom.

Oleja do ohňa sa snaží priliať aj bývalý prezident Ukrajiny a súčasná hlava ukrajinskej delegácie v Kontaktnej skupine, ktorá rokuje o vyriešení konfliktu na Donbase, Leonid Kravčuk. Tento tiež „mladý politik“, ako aj Joe Biden, je dokonca ešte „mladší“ od neho – má „iba“ 87 rokov a tiež priam chrlí „zaujímavé idey a návrhy“ ohľadom situácie na Donbase a „agresívnych plánov“ Ruska. Najnovšie sa so svojimi „objavmi“ podelil s katastrofálnym propagandistickým a konšpiračným Rádiom Sloboda.

Svoje „meditácie“ predviedol v relácii „Ráno“ televíznej stanice „Súčasný čas“, vytvorenej spoločnosťou Rádio Sloboda za účasti rovnakej propagandistickej a šíriacej americký „hodnotový systém“ provokačného rádia „Hlas Ameriky“. Vyhlásil, že bude žiadať tvrdú reakciu EÚ a USA kvôli zhromaždeniu ruských vojsk na hraniciach s Ukrajinou. To, že Kyjev na hraniciach s Ruskom zhromaždil početné vojenské jednotky ešte skôr ako Rusko, sa prirodzene zmieniť zabudol.

Podčiarkol, že Ukrajina má byť pripravená na všetky varianty vývoja udalostí na Donbase, dokonca aj vrátane „rozsiahlej agresie Ruska“. Podotkol, že západní partneri presviedčajú Kyjev, že ho vždy podporia. Tiež strašil, že eskalácia konfliktu na Donbase môže prerásť do tretej svetovej vojny.

„Počul som slova Zelenského, že Ukrajina je pripravená na to, aby odrazila agresiu. Uviedol, že je pripravená nielen dnes, ale bola pripravená vždy v priebehu posledných rokov, ibaže bola to odlišná úroveň pripravenosti“, pripomenul Kravčuk. „Nedá sa povedať, že sa vojna začne zajtra, ale v rámci podobnej rétoriky, zhromaždenia vojsk a vyostrenia situácie na Donbase sa nedá vylúčiť žiaden scenár konania Ruska,“ podotkol Leonid Kravčuk, bývalý prezident Ukrajiny a súčasná hlava ukrajinskej delegácie v Kontaktnej skupine, ktorá rokuje o vyriešení konfliktu na Donbase.

Rádio Sloboda na svojom portáli zverejnila aj článok a videoreportáž britských televíznych staníc Sky News a ВВС, ktoré strašia „ruskou agresiou“, prezentujú zábery s vojenskou technikou a vojakmi a všetko vysvetľujú tým, že Moskva sa pripravuje na útok. Prirodzene, okrem podivných komentárov neuvádzajú žiadne fakty a prísun ukrajinských vojsk do bezprostrednej blízkosti ruských hraníc považujú za bežný jav. Samozrejme neuvádzajú, že Kyjev vojská k ruským hraniciam stiahol oveľa skôr ako Moska, Moskva na konanie suseda iba odpovedala rovnakým spôsobom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Кравчук про агресію Росії: треба бути готовими до будь-якого сценарію, Radio Sloboda, 13.4.2021

(2) «Це дивно». Кореспонденти британських каналів про російські війська на кордонах України, Radio Sloboda, 13.4.2021

(3) https://www.youtube.com/watch?v=FnnrnalrJd4

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár