Captagon: Užívanie tejto drogy na Ukrajine?

Foto: Shutterstock

Scény mučenia a zneužívania spáchané na Ukrajine možno vysvetliť tým, že ukrajinskí vojaci sú úplne vysoko na Captagone, droge potláčajúcej únavu a strach, obľúbenej na Blízkom východe a medzi džihádistami.

Vojna na Ukrajine je oveľa viac vysielaná v televízii ako vojna v Iraku alebo Afganistane. Aj keď z toho ruská armáda nerobí vojnu „Tik Tok“, Čečenci sa radi natáčajú a vysielajú svoje výčiny . A ako sa ruská armáda zmocňuje miest, predtým okupovaných ukrajinskou armádou, stále viac objavujeme skutky a scény dosť krutého mučenia. Či už sú to videá, kde sú ruskí vojaci ( nachádzajúci sa východne od Charkova ) zastrelení do nôh, keď sú zviazaní, alebo mŕtvola nahej ženy v pivnici v Mariupole so svätiskom namaľovaným na tele jej vlastnou krvou a vakom cez hlavu.

Vo vojne sú násilnosti nevyhnutné ( napríklad znásilnenia v Iraku americkými vojakmi ), no skutočnou novinkou je skutočnosť, že sú natáčané a vysielané . A analytici predložili niekoľko vysvetlení. Prvým je radikalizácia ukrajinskej armády, pretože s postupom ruských jednotiek sa medzi Ukrajincami, ktorí sú ponechaní sami na seba, zrýchľujú kapitulácie. Spôsob, ako povedať, že dezertérov čaká horší osud ako smrť.

Tieto zábery sa však obrátia proti Ukrajincom ako dôkaz ich zverstiev. Preto ukrajinská armáda teraz zakazuje zverejňovať tento typ obsahu ( v ruštine ). To by mohlo zabrániť obyvateľom Západu dodávať zbrane a peniaze na Ukrajinu. S vedomím, že je vyslovene povedané, že je zakázané publikovať. To znamená, že v tom môžeme pokračovať a mlčať o tom…

Druhou hypotézou je vyvolať túžby po pomste zo strany ruskej armády, čo môže ešte viac posilniť imidž Ukrajiny, podobne ako slabé jahniatko, ktoré čelí ruskému medveďovi. Ako už bolo povedané, ako môžu bojovníci prísť do takýchto extrémov? Medzi vysvetleniami, ktoré ponúkajú analytici je, že mnoho ozbrojených gangov na Ukrajine je úplne závislých na Captagone.

Captagon je liek vynájdený v roku 1961 ako alternatíva k amfetamínu a metamfetamínu na liečbu porúch pozornosti a stresu. Jeho komercializácia bola zakázaná v roku 1981, pretože jeho návykový potenciál prevážil jeho výhody. Nakoniec sa vzorec dostane do rúk dílerov ( ako inak) a tí zaplavia trh touto oveľa lacnejšou verziou ako pervitín. Blízky východ to bude mať veľmi rád.

Boli to turecké a bulharské mafie , ktoré ho masívne zaviedli na Blízkom východe v roku 2000. Masívne z toho bude profitovať vojna v Iraku, ale najmä Daeš v Sýrii. Na jednej strane príjmy z drog vďaka tranzitu Captagonu cez Sýriu umožnia obohatenie viacerých skupín spojených s Daeš . A keďže ukrajinské ozbrojené skupiny majú väzby na medzinárodný džihádizmus, bolo len otázkou času, kedy to ukrajinskí vojaci masívne využijú. V skutočnosti v roku 2020 ukrajinské úrady zhabali takmer 750 kg Captagonu , čo dokazuje, že droga už v krajine rýchlo cirkuluje.

Už v roku 2015, počas prvej vojny v Donbase, sa objavili svedectvá ukrajinských vojakov úplne zombifikovaných s krvácaním po celom tele, ktorí však naďalej postupovali a strieľali do davu . Pretože „moderný“ Captagon, ktorý je zmesou derivátov amfetamínu, ale aj kofeínu, chinínu a paracetamolu, pomáha potláčať strach a únavu. Môžu byť teda ťažko zranení, rozpadávajú sa únavou, no stále sa správajú ako zombie. Za týchto podmienok sa zneužívanie nepriateľských vojakov stáva normou.

Celá ukrajinská stratégia bola od začiatku slabá. Namiesto toho, aby sa ukrajinská armáda stiahla do Kyjeva a vytvorila jasnú demarkáciu medzi východom a západom krajiny, uzatvorí sa v každom meste do kotlov s úplným zákazom odchodu alebo kapitulácie a premeny civilistov na štíty. Je to zvláštne, je to rovnaká taktika ako nacistická armáda v posledných dňoch druhej svetovej vojny… Politika spálenej zeme vyvolávaním maximálneho zneužívania.

Ústupom na západ a spoliehajúc sa na západnú podporu mohla ukrajinská armáda spôsobiť Rusom oveľa väčšie straty . Ale nie, radšej sa ako vyhladovaný držíme každého mesta a bojujeme až do smrti. A ak je Captagon na Ukrajine skutočne populárny, tak vzhľadom na súčasný kolaps krajiny je len otázkou času, kedy sa rozleje po celej Európe.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) https://actualite.housseniawriting.com/politique-et-geopolitique/2022/03/30/captagon-une-utilisation-de-cette-drogue-en-ukraine/32789/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply