Články Currently viewing the category: "Časopis"

Miroslav Beblavý sa narodil 6. januára 1977 v Bratislave. Tu absolvoval gymnázium aj bakalársky stupeň na Ekonomickej univerzite i VŠMU. Magisterský a doktorandský stupeň dokončil na University of St. Andrews v Škótsku. V rokoch 1999 – 2002 písal ekonomické komentáre pre denník SME. Popri tom sa anga…(Read More)

„Ja osobne sa pokladám a aj moji partneri v rámci Penty sa pokladáme za predstaviteľov myšlienkového prúdu, ktorý by sa dal nazvať liberálny kapitalizmus, a tieto hodnoty, ktoré súvisia s liberálnym kapitalizmom, chceme podporovať, a po vstupe do médií sme tie hodnoty komunikovali na…(Read More)

Káčer začínal ako politický analytik na ministerstve zahraničných vecí. Aj vďaka dobrému vzťahu k NATO, v ktorého ústredí v Bruseli pôsobil v rokoch 1994 – 1998, sa v roku 2001 stal štátnym tajomníkom ministerstva obrany (zodpovedal za proces vyjednávania a vstúpenia SR do…(Read More)

Epidémia koronavírusu 2019-nCoV, ktorá vypukla koncom decembra v meste Wu-chan, jedenásťmiliónovej metropole čínskej provincie Chu-pej, sa v priebehu mesiaca preniesla do juhovýchodnej Ázie. Do konca januára sa nákaza rozšírila do Austrálie, Európy a Severnej Ameriky. Svetová zdravotnícka organizácia sa…(Read More)

Marcové číslo časopisu, ktoré nedávno odišlo do tlače, je venované téme mesiaca Despotizmus globálnych korporácií: Obchodníci korumpovali panovníkov už v stredoveku, stále im však boli podriadení. Otec koncepcie kapitalistickej trhovej ekonomiky, Adam Smith, varoval pred koncentráciou kapitálu a vznikom veľkých korpor…(Read More)