Česi masovo ignorujú políciu

· Čas čítania: 3 min.

Ľudia z Prahy posielajú Slovákom fotografie a videá, ako Češi odporujú novému Covid režimu v týchto dňoch, keď je už krásne slnečno. Parky, námestia, pobrežie Vltavy sú plné, všade plno ľudí bez rúšok, či je večer alebo deň, keď v Čechách stále platí núdzový stav, zákaz vychádzania a povinné prekrytie horných dýchacích ciest

Česi si, zdá sa, nedajú viac po hlave skákať vládou na čele s premiérom Slovákom a jeho odborníkmi inštruovanými farmafirmami. Polícia to už nevie kontrolovať, ľudia ju ignorujú a smejú sa z bezmocnosti polície. Výnimky v zákaze vychádzania v Čechách sa vzťahujú len na parky a športoviská. Ľudia sú však na bežných turistických miestach. Ešte treba pripomenúť, že výnimky pre zákaz vychádzania v Čechách nerozdeľujú ľudí na pretestovaných a nepretestovaných. Napr. na úradoch vybavia veci aj nepretestovaní.

Je to predsa národ známy tzv. defenestráciami. Pred 600 rokmi boli husitskí pracovníci radnice vyhodení z okna radnice, čo začalo husitskú revolúciu. Husitské vojny viedol proti rímskemu a uhorskému kráľovi Žigmundovi Luxemburskému neporazený vojvodca Ján Žižka. Druhá defenestrácia nasledovala v roku 1483 pri nepokojoch pražského obyvateľstva, tretia v roku 1618 znamenala začiatok stavovského povstania a tridsaťročnej vojny. O štvrtej sa hovorí v súvislosti s úmrtím československého ministra zahraničných vecí Jána Masaryka, ktorý bol v roku 1948 nájdený mŕtvy pod oknami svojho bytu v Černínskom paláci.

Po internete sa šíria zábery z množstva krajín, kde život je normálny – bez rúšok, domácich väzení, nanútených testov a očkovania. Realita na Slovensku je pre mnohých cudzincov nepredstaviteľná a nepochopiteľná. Azda horšie je na tom už iba Izrael, kde sa zaviedli vakcinačné pasy pre pomalé otváranie. Pritom krivka úmrtnosti v Izraeli klesá zrejme najmä vďaka slnečnému počasiu, ktoré tam majú posledné mesiace, keď sa produkuje v koži dostatok vitamínu D3. Déčko totiž podľa mnohých vedcov chráni pred Covid hospitalizáciami a slnečné žiarenie aj rýchlo ničí koronavírus.

So slnkom sa postupne otvárali ekonomiky a normálny život už minulý rok aj bez vakcín. Vírus, ktorý je sezónný ako chrípka, v lete v Európe vymizol. Tento rok to bude podobne, variant-nevariant, počet nakazených a počet úmrtí znova klesne. Tento rok sa to má však pripisovať efektu vakcín. Lenže proti chrípke sa očkuje len od septembra do februára. Načo je očkovanie proti sezónnemu koronavírusu v apríli? Hlavne, keď dĺžka ochrany vakcín je garantovaná len na 6 mesiacov? Odpoveď je niekde tu: Izrael je testovacia krajina pre Pfizer vakcíny a Slovensko referenčná krajina pre vakcíny schválené Európskou liekovou agentúrou.

Video tu: https://www.cbreurope.sk/uploads/covid/PrahaHS.mp4

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár