Česť pamiatke nezlomnému novinárskemu duchu

· Čas čítania: 1 min.
foto: Tereza Spencerová

Tereza Spencerová bola legendou českej nezávislej žurnalistiky. Spolupracovala aj s mesačníkom Zem&Vek prostredníctvom bývalého šéfa československej rozviedky Miroslava Polreicha.

Foto: Matúš Plecho: Miroslav Polreich a T.E.Rostas

Spencerová bola v posledných rokoch známa svojou rubrikou Ranná kávička na webe Primy. Pred tým sedem rokov pôsobila v zahraničnej redakcii Českej tlačovej kancelárie (ČTK). V rokoch 1991-1992 bola v Egypte spravodajcom ČTK pre Blízky východ. Pracovala tiež nejakú dobu v Reflexe, Mladom svete, MF Plus či magazíne Ľudia a krajiny. V roku 2016 dostala cenu Krameria, ktorú vyhlásila Asociácia nezávislých médií (ANM)

Zomrela vo veku 55 rokov v noci zo 6. na 7. apríla okolo 22.00 hod. pravdepodobne na zlyhanie srdca. Jej smrť prišla v čase, keď s ňou PRIMA ukončila spoluprácu, nakoľko sa Spencerová stala nežiadúcim autorom nového formátovania tejto televízie pod vznikajúcim globálnym dohľadom  CNN. Pre Terezu Spencerovú mala práve v tomto čase slovenská asociácia nezávislých médií pripravenú úzku spoluprácu, no neostáva iné ako s úctou vysloviť:

Česť pamiatke nezlomnému duchu nezávislej žurnalistiky!

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár