Čo majú spoločné MH370 a MH17

· Čas čítania: 3 min.

V oboch prípadoch ide o lety malajzijskej spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré skončili nešťastím, či teroristickým útokom a pri ktorých nik neprežil. Let MH370 mieril z Kuala Lumpur do Pekingu. Let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Let MH370 aj MH17 boli realizované dopravným lietadlom Boeing 777-200ER, pričom oba mali takmer zhodné registračné číslo. MH370 mal registračné číslo 9M-MRO a MH17 9M-MRD.

Let MH370 sa stratil 8. marca a doteraz nenašiel, existuje už piata lokácia na ktorej sa mali jeho pozostatky údajne nachádzať a pravdepodobne nebude posledná. Samotná strata dopravného lietadla tejto veľkosti, s modernou technikou, pri neustálych radarových a satelitných snímkach, či zariadení GPS je dodnes neobjasnený paradox, ktorý zaváňa čímsi oveľa horším. Na náhody dnes verí už len málokto. Na palube zahynulo 227 pasažierov a 12 členov posádky.

Let MH17 bol zostrelený 17. júla nad juhovýchodnou Ukrajinou pravdepodobne zo zeme, aj keď nie je vylúčená ani možnosť jeho zostrelenia zo vzduchu. Vinu pripisuje Západ samozrejme separatistom, avšak – Cui bono? Na palube zahynulo 15 členov posádky a 283 pasažierov.

Igor Strelkov, jeden z vodcov separatistov a ich najvyšší vojenský veliteľ sa po obhliadke, ktorú spravili jeho muži vyjadril, že mnohé telá na palube neboli čerstvé. Ľudia boli vraj mŕtvi už niekoľko dní. Je možné, že do lietadla boli naložené aj už „predpripravené kúsky“? Našli sa tiež viaceré prederavené cestovné doklady.

Holandský cyklista Maarten de Jonge unikol v poslednej dobe smrti o vlások hneď dva krát, keď si „zabookoval“ letenku na let MH370 a o niekoľko mesiacov neskôr na MH17. V oboch prípadoch svoje rozhodnutie zmenil krátko pred odletom. Napriek tomu letel s Malaysia Airlines: „Mal som štastie dva krát, budem ho mať aj tretí krát,“ povedal pre reportérov.

Ak si spomenieme na operáciu Nortwoods, ktorej dokumenty boli odtajnené, tak udalosti okolo letu MH17 pôsobia ako ďalšia operácia pod falošnou vlajkou. Northwood bol v roku 1962 plánom Amerického Ministerstva Obrany simulovať terorizmus v Spojených Štátoch, následne zhodiť vinu na Kubu s cieľom ovplyvniť verejnú mienku a vďaka podpore verejnosti začať vojnu proti nej, teda vláde Fidela Castra. Plán videl a osobne zamietol aj prezident John F. Kennedy.

Návrhy zahŕňali:

–          Rozšíriť zvesti o tom, že Kuba používa konšpiračné rádio.

–          Zinscenovať útok vo vnútri základne za pomoci spriatelených Kubáncov.

–          Vyvolanie nepokojov pri hlavnej bráne.

–          Vyhodiť do vzduchu muníciu a založiť ohne.

–          Previesť sabotáže na lietadlách a lodiach.

–          Zaútočiť na základňu pomocou mínometov.

–          Potopiť loď a spraviť pohreb údajných obetí.

–          Pripraviť teroristické útoky v Miami, Floride a Washingtonu D.C..

–          A konečne, zničenie diaľkovo riadeného lietadla nad Kubánskymi vodami.

o   Cestujúci budú federálni agenti preoblečení za vysokoškolákov na dovolenke.

o   Na leteckej základni v Egline bude vyhotovený duplikát lietadla, vrátane farby a registrácie, v skutočnosti patriaci CIA. Duplikát bude nahradený pôvodným lietadlom a obsadený cestujúcimi. Pôvodné lietadlo sa zmení na diaľkovo ovládané.

o   Oba sa stretnú na juh od Floridy. Lietadlo s pasažiermi pristane v Egline, kde ich vyloží a vráti sa mu pôvodný status.

o   Diaľkovo ovládané lietadlo prevezme pôvodný letový plán a nad kubánskymi vodami vyšle signál „MAYDAY“, ešte predtým, než ho na diaľku odpáli.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár