Covid pas by mal v EÚ platiť len deväť mesiacov. Taliansko zaviedlo super covid pas.

Medzi jednotlivými krajinami Európskej únie, by po novom mali covid pasy platiť iba deväť mesiacov od podania druhej dávky vakcíny. Odporučila to vo štvrtok 25. novembra Európska komisia.

„Navrhujeme, aby platnosť Európskeho proticovidového certifikátu bola deväť mesiacov. Po tomto období by certifikát bez podania posilňujúcej dávky vakcíny už nebol považovaný za platný,“ uviedol európsky komisár pre spravodlivosť Didier Reynders.

Európska komisia sa pritom odvoláva na usmernenia Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb o podávaní posilňujúcej dávky vakcíny pol roka po druhej dávke. Komisia však chce ponechať členským štátom ďalšie tri mesiace, aby si podľa toho zariadili očkovaciu kampaň.

Toto „odporúčanie“ musia ešte schváliť členské štáty a Európsky parlament. „Uvidíme, aké budú reakcie členských štátov,“ povedal komisár pre spravodlivosť. Lídri členských štátov by sa touto otázkou mali zaoberať na summite 16. a 17. decembra.

Taliansko zavádza super covid pas.

Ten bude od 6.12. potrebný na vstup do reštaurácií, na kultúrne predstavenia, na športové podujatia, do barov, na večierky a diskotéky. Verejné obrady budú v bielo-žltej zóne umožnené len držiteľom „zosilneného super zeleného pasu“. (Super GreenPass)

Zatiaľ bude platiť do 15.1.2022. Super covid pas sa získa iba očkovaním alebo prekonaním ochorenia. Jeho platnosť bola zmenená z roka na 9 mesiacov. Po uplynutí tejto doby bude potrebné preočkovanie.

Základný covid pas (OTP) bude potrebný pre vstup do hotelov, šatní na športové aktivity, regionálnu železničnú a miestnu hromadnú dopravu.

Povinnosť očkovania sa okrem zdravotníkov rozšírila na učiteľov, školských administratívnych pracovníkov, armádu, políciu a verejnú správu od 15. decembra.

Pre neočkovaných zamestnancov sa platnosť testu znížila na 24 hodín.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Covid pas by po novom mal platiť len deväť mesiacov po druhej dávke vakcíny, TA3, 25.11.2021

2./ Taliansko zavádza super covidpas, bude potrebný na vstup do reštaurácií či kín, TA3, 25.11.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár