D. Bezsonov: Nepriateľ je už pripravený. Zaútočí pravdepodobne 20. apríla

· Čas čítania: 3 min.

Ukrajinská strana naďalej každý deň priváža do Donbasu vojenskú techniku, môže začať ofenzívu v tretej aprílovej dekáde, domnieva sa Daniil Bezsonov (na fotografii), prvý námestník ministra informácií samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).

ukrajina vojaci

„Samozrejme, každý deň pokračuje privážanie techniky. Nepriateľ rozmiestňuje sily a prostriedky. Náš protivník sa pripravuje k útočným akciám, to je očividné,“ uviedol Bezsonov v relácii televízneho kanálu Rusko 24.

Podľa neho je DĽR už sedem rokov vo vojnovom stave a je pripravená sa brániť v prípade útoku. Ako uviedol Bezsonov, rozviedka DĽR funguje dobre, preto je Doneck pripravený na všetko.

„Predpovedať konkrétny dátum, kedy to bude… Je potrebné chápať, že nepriateľ je už pripravený. Vykonali všetky potrebné prípravné opatrenia na začatie nepriateľských akcií. Kedy bude vydaný rozkaz k útoku? Bude to závisieť od poveternostných podmienok, pretože teraz je jarné topenie, krajina je mokrá, pre efektívne útočné akcie musí byť armáda schopná rýchlo manévrovať a rýchlo sa pohybovať. Krajina preto musí vyschnúť. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude podľa predpovedí našich špecialistov a armády pravdepodobne 20. apríla,“ uviedol Bezsonov.

Na otázku, či je Doneck pripravený sa brániť, ak Ukrajina použije drony, Bezsonov odpovedal kladne. „Pripravujeme sa. Máme čím odpovedať. Sme pripravení, že nepriateľ bude používať všetky dostupné zbrane,“ dodal.

Ukrajinské ozbrojené sily koncom marca informovali, že pri ostreľovaní v blízkosti dediny Šumy v Doneckej oblasti boli zabití štyria vojaci a ďalší dvaja boli zranení. Samozvané ľudové republiky Doneck a Luhansko naopak obvinili Kyjev z vyhrocovania situácie. Podľa ich vyhlásenia dochádza k provokáciám zo strany ozbrojených síl a domobrana zodpovedá odvetnú paľbou. DĽR aj LĽR takisto oznámili objavenie desiatok jednotiek ukrajinskej vojenskej techniky v osadách. Luhansk navyše obvinil Kyjev zo zamínovania územia.

Na Ukrajine označujú posun smerom k NATO za základ stability v krajine.

Pohyb Ukrajiny smerom k členstvu v NATO je jedným z hlavných prvkov regionálnej bezpečnosti a stability v krajine, vyhlásila Olga Stefanišinová, ukrajinská podpredsedníčka vlády pre európsku a euroatlantickú integráciu.

„V súvislosti s eskaláciou situácie v Donbase je dôležité, že pokračujeme v tejto diskusii (o členstve v NATO – pozn. red.). A tým odmietame určité propagandistické hybridné príbehy, ktoré Rusko produkuje a znovu potvrdzujeme, že smerovanie Ukrajiny do NATO je jedným zo základných prvkov regionálnej bezpečnosti a stability a samozrejme stability v našej krajine,“ povedala Stefanišinová počas utorkovej prezentácie štúdie o stave vykonávania aliančných štandardov na Ukrajine, ktorá bola vysielaná na Youtube „Ukrajinského krízového centra„.

Najvyššia rada Ukrajiny v júni 2016 prijala zmeny, ktoré definujú členstvo v NATO ako cieľ zahraničnej politiky krajiny. Vo februári 2019 prijal ukrajinský parlament dodatky k ústave, ktoré upevňujú smerovanie krajiny k EÚ a NATO.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Ukrajina môže začať ofenzívu koncom apríla, uviedli v DĽR, Hlavné Správy, 7.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] [sc name=“hlaska-upozornenie-1″

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár