Ďalšie video o Kiskových podvodoch

· Čas čítania: 4 min.
foto: archív

Na youtube sa objavilo video, ktoré zachytáva rozhovor medzi Andrejom Kiskom a Michalom Šuligom. Okrem toho sa vo videu vysvetľuje ako vo Vysokých Tatrách fungovala v 90. rokoch pozemková mafia, ktorá prichádzala podvodným vydržaním (osvedčením u notára) cudzích pozemkov k obrovským majetkom. Podľa tohto videa bol súčasťou takéhoto reťazca biznisov aj Andrej Kiska.

„Kiska celý čas tvrdil, že bol podvedený, že podvedeného vlastníka a predávajúcich a ani sprostredkovateľov nepoznal, no Kiska klamal,“ píše sa v texte na začiatku videa.

Podľa videa sa v súdnom spise píše, že Kiska sa na základe inzerátu išiel pozrieť do Veľkého Slavkova na stavebný pozemok, ktorý predávala firma Stavrea (Michal Šuliga). Sprostredkovateľ z danej firmy mu ponúkol aj pozemok na druhej strane cesty. Išlo práve o lukratívnu 1,2 – hektárovú parcelu pána Franca. Kúpnu zmluvu na pozemok od firmy Stavrea Kiska podpísal 26. mája 1999.

Vo videu sa ďalej uvádza, že to znamená, že sa tam Kiska bol pozrieť najneskôr v máji. Lenže Francov pozemok bol zjavným podvodom vydržaný (osvedčený) firmou Agras (Vojtech Klimek) až notárskou zápisnicou z 3. júna 1999. Z čoho vyplýva, že spomínaný pozemok si Kiska obzeral ešte pred jeho odcudzením. „Kiska na tieto fakty neodpovedal. Kiska klamal,“ tvrdí sprievodný text vo videu. Kiska tiež tvrdil, že sprostredkovateľa predaja pozemku Michala Šuligu videl pri obhliatke prvýkrát. Vo videu sa ale uvádza, že Šuliga pre Kisku pracoval na stavbe jeho nebankoviek a na súde Kisku oslovoval krstným menom. Ak Kiska na súde hovoril pravdu, firma Agras pozemok vydržala len krátko po tom, čo sa naň Kiska bol pozrieť. Následne v priebehu júla 1999 bol pozemok prevedený na zjavného bieleho koňa Júliusa Sirotského, pričom vklad v jeho prospech kataster vykonal za dva dni.

Vo videu sa ďalej uvádza, že Kiska investoval do viacerých pozemkov vo Veľkom Slavkove. Pričom pozemky kupoval priamo od firmy Stavrea a Agras a to v rovnakom období ako došlo k prevodu Francovho pozemku. Spolu mal takto Kiska zakúpiť 10 pozemkov. Vo videu je ďalej uverejnený zoznam „výhodných nákupov“ Andreja Kisku. Video tiež vyvracia Kiskove tvrdenia, že Franca nepozná, keďže Francova a Kiskova mama spolu vyrastali a jeho rodina k Francovi chodila ako k zubárovi.

„Čerešničkou na torte“ má byť to, že Kiska povedal Francovi, že si bude peniaze nárokovať od osoby, od ktorej pozemok kúpil. V tomto prípade od zjavného bieleho koňa Júliusa Sirotského, ktorý pracoval ako robotní. „Aby dal Andrej Kiska pred voľbami veci aj mediálne do poriadku, tak navrhol Michalovi Šuligovi, že mu dá 2000 eur, ktoré dá on následne Sirotskému a ten ich okľukou pošle Kiskovi na účet, akože mu uhrádza škodu, ktorú mu mal predajom Francovho pozemku spôsobiť,“ uvádza sa vo videu. Ďalšia časť videa, približne od 4 minúty, zachytáva rozhovor Andreja Kisku s Michalom Šuligom z decembra 2019 o júlovej zmluve z roku 1999.

Šuliga vo videu hovorí: „To bola 28. 7 vieš 99 podpísaná…hej ? No nech to baby prepíšu, to mne stačí potom doručiť.“ Ďalej Šuliga vysvetľuje kde bol problém v zmluve a prečo do toho „rýpu“. Vo videu je ďalej zobrazená aj samotná zmluva.z

Zdroj: youtube

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár