Dánsko ohlasuje sprísnenie pravidiel pre udelenie občianstva

· Čas čítania: 1 min.
Foto: rentnconnect.com

Medzirezortná parlamentná väčšina v Dánsku súhlasila s podporou legislatívnych zmien týkajúcich sa naturalizácie nových dánskych občanov, oznámilo ministerstvo pre imigráciu. Vo vyhlásení sa potvrdilo, že medzi sociálnodemokratickou vládou a tromi konzervatívnymi stranami bola o nových pravidlách občianstva dosiahnutá dohoda.

Podľa nej budú nové pravidlá vyžadovať, aby žiadatelia o občianstvo boli zamestnaní na plný úväzok, alebo samostatnú zárobkovú činnosť tri a pol zo štyroch posledných rokov. K existujúcemu testu občianstva má byť pridaných päť otázok, ktoré sa žiadateľov pýtajú na „dánske hodnoty“.

„Medzi stranami existuje silná dohoda, pre ktorú je zásadné, aby žiadateľ prijal dánske hodnoty“, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. Cudzí štátni príslušníci, ktorí sa uchádzajú o dánske občianstvo, by tiež mohli čeliť individuálnym pohovorom a testom. Ministerstvo má pripraviť model možného budúceho zavedenia.

Hovorca Liberálnej strany Morten Dahlin nazval dánsku štátnu príslušnosť „darom“, ktorý si treba zaslúžiť: „Ľudia, ktorých v dánskej rodine privítame, si musia Dánsko osvojiť a zostať na strane zákona“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) EXPLAINED: What’s the difference between getting Danish citizenship and becoming a permanent resident?; autor: Sophie Standen; The Local, 10.5.2021
(2) Denmark announces new tightening of citizenship rules; autor: Michael Barrett; The Local, 29.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár