DEŇ OSLOBODENIA BRATISLAVY AKO DEŇ VELEBENIA NATO

FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Zuzana Čaputová dňa 4.apríla 2024, v Deň oslobodenia Bratislavy, venovala pozornosť aj 75. výročiu NATO:

„Dnes, 4. apríla, si pripomíname 75. výročie vzniku Severoatlantickej aliancie. NATO je najsilnejšou a najúspešnejšou obrannou alianciou na svete. Je jednou zo záruk našej slobody, garantuje našu bezpečnosť a napomáha ochrane a prosperite dnes už 32 spojeneckých krajín, vrátane Slovenska. Zvlášť v situácii Ruskej agresie na Ukrajine, keď je NATO kľúčovým a nenahraditeľným pilierom mieru a bezpečnosti v Európe. Princíp „jeden za všetkých a všetci za jedného“ je tým najsilnejším putom, ktoré je výrazom nášho spoločného záväzku, povinnosti a cti. Aj my sme hrdou súčasťou NATO, lebo spolu sme silnejší.“

Tibor Eliot Rostas v reakcii na Čaputovej výrok uviedol:

„Zuzana Čaputová je dôkazom ideologickej márnivosti jej stvoriteľov spoliehajúcich na mediálnu hypnózu národa. NATO je jednoznačne zločinecká organizácia, kde pozadia vlád Spojených štátov zaťahujú do páchania vojnových zločinov aj ďalšie štáty, čím z nich zámerne vytvárajú komplicov. To sa stalo v Afganistane, Iraku aj Líbyi. NATO po 50-tich rokoch svojej existencie zaútočilo na Európu a ako jediná organizácia v nej po polstoročí mieru bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN rozpútala medzinárodný konflikt bombardovaním Juhoslávie. Princíp ‚všetci za jedného, jeden za všetkých‘ je iba mytologická fatamorgána, ktorú už okrem iných v minulosti potvrdil aj prípad Turecka. NATO nezaručuje žiadnu kolektívnu bezpečnosť, článok 5 Washingtonskej zmluvy členské štáty k ničomu nezaväzuje ale výslovne uvádza, že v prípade napadnutia budú konať podľa vlastného uváženia.

Aj preto je jednou z kľúčových priorít nezávislosti Slovenska jeho neutralita a jej garancie, za čo som sa vždy jasne prihováral a budem na tom zo všetkých síl pracovať aj naďalej. Našou budúcnosťou je multipolárny svet bezpečnosti pre všetky národy.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár