Denník N: Nezaočkovaní sa sami rozhodli, že chcú byť občanmi inej kategórie

FOTO: Matúš Kostolný

Matúš Kostolný z Denníka N si myslí, že nezaočkovaní sa sami rozhodli, že chcú byť občanmi inej kategórie. Vo svojom článku z 23. júla rozvíja nasledovnú úvahu:

Občania Slovenska sa úplne slobodne môžu rozhodnúť, či sa chcú zaočkovať alebo nie. Či chcú chrániť seba a všetkých naokolo. Ak to vyhodnotia tak, že nechcú, musia počítať s tým, že ich rozhodnutie ovplyvní ich životy.

Opakujú to donekonečna: nevytvárajme občanov dvoch kategórií. Je najvyšší čas povedať, že to je iba prázdne zvolanie. Na Slovensku už sú dve skupiny ľudí: zaočkovaní a nezaočkovaní. Toto delenie sa stáva kľúčovým pre fungovanie spoločnosti a neurobili ho vládni politici ani prezidentka, ale práve občania. Je to už fakt.

Korona za posledný rok nanovo zadefinovala vzťahy v spoločnosti. To, ako sa pohybujeme vo verejnom priestore a v práci. To, ako v záujme zdravia obmedzujeme svoje slobody. To, ako rozmýšľame o hodnote života a v neposlednom rade aj o jeho kvalite. Občania sa dokonale slobodne rozhodli a stále rozhodujú, či sa chcú pred koronou chrániť alebo nie. Či chcú myslieť na svoje zdravie a súčasne na bezpečnosť a zdravie ľudí okolo seba: od najbližšej rodiny až po spoločnosť v širokom význame slova. Nezaočkovaní sa sami rozhodli, že chcú byť občanmi inej kategórie.

Autor: Matúš Kostolný, Denník N

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Nezaočkovaní sa sami rozhodli, že chcú byť občanmi inej kategórie, Denník N, 23.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne..

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár