Doktor z Aleppa viní západné médiá zo skresľovania, cenzúry a lži

· Čas čítania: 3 min.

Dr. Nabil Antaki mohol pred zotrvaním v meste Aleppo uprednostniť vlastnú bezpečnosť. Namiesto toho sa rozhodol zostať a slúžiť ľuďom svojho obliehaného mesta prácou pre lokálne dobročinné spolky. Zároveň chcel byť svedkom deštrukcie, ktorú spôsobila západná podpora pre cudzie ozbrojené skupiny. Tie systematicky Sýriu ničia a terorizujú jej ľud už niekoľko rokov (Ako zosadiť sýrsku vládu? Ambasáda USA poskytla návod už v roku 2006!; ZEM&VEK; 2.10.2015).

Doktor podal svoje svedectvo pre švajčiarsky informačný portál Arrêt sur Info: „S ohľadom na nedávne udalosti v Aleppe, konštatujem veľmi jasne, že mainstreamové médiá klamú a mlčia. Od začiatku vojny, ktorá začala pred 4 rokmi, sústavne zlyhávajú pri hlásení všetkých faktov. Každý z nás tu v Aleppe je znechutený ich nedostatkom objektivity. Vždy hovoria len o zabitých vo východnej časti, ktorá je úplne pod kontrolou Al Nusra, teroristickej siete napojenej na Al-Kájdu. Toto sú ich „umiernení rebeli“, ktorým poskytujú nezaslúženú mieru slušnosti. Rovnaké médiá mlčia o každodenných stratách a utrpení v západnej oblasti, ktorá žije pod mínometnou paľbou teroristických frakcií. Médiá sa nikdy nezmienia o teroristickej blokáde našich ľudí, prerušených dodávkach elektrickej energie a nedostatku vody, ktorí nám „umiernení rebeli“ spôsobujú. (Dokument o vzostupe ISIS „v súlade so sýrskou izoláciou“; ZEM&VEK; 9.6.2015)

Čo robí toto selektívne mlčanie ešte viac opovrhnutiahodným je, že tieto oblasti predstavujú 75% Aleppa a žije v nich 1,5 milióna ľudí. Porovnajte to s 300 tisícami, ktoré sídlia vo východnej zóne obsadenej teroristickými skupinami. Skreslené príbehy vytvárajú dojem, že vlastne teroristické skupiny sú obeťou. Čo je ešte odpornejšie, médiá prekrútili naše volanie „Zachráňte Aleppo“, aby to vyzeralo, že voláme Assada a sýrsku armádu pre zastavenie vojny. To je lož. Oni nie sú „Assadove sily“, ale národné jednotky pravidelnej sýrskej armády, ktorá bráni sýrsky štát. Médiá zo Západu a Perzského zálivu by mohli mať aspoň toľko slušnosti, aby spomenuli teroristické vraždy našich ľudí. Napríklad 30.apríla, keď jeden z ich mínometov strieľal na mešitu v čase modlitby. Útoky a straty, ktoré zažívame, sa vykazujú spôsobom, ktorý necháva verejnosť v nevedomosti o skutočných páchateľoch trestných činov.

Už tri dni médiá vinia „Assadov režim“ z bombardovania nemocnice MSF (Médecins Sans Frontiéres) na východe Aleppa a zabitia posledného pediatra v meste. To dokazuje, že pre nich je prioritná táto časť plná teroristov. Tri štvrtiny Aleppa sú pod sýrskou vládnou kontrolou, kde o množstvá pediatrov nejavia médiá záujem. Rovnakého skresľovania sme boli svedkami pri Al-Kindí, najväčšej nemocnici v Aleppe, ktorá bola teroristickými mínometmi zámerne vybombardovaná, asi pred 2-3 rokmi. Médiá tento kriminálny čin ignorujú. Sme znechutení a pobúrení prebiehajúcou dezinformačnou kampaňou.“

 

Zdroje: Arrêt sur Info, Information Clearing HouseMedias Presse Info, 21st Century Wire, Global Research

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár