Doktorka Etela Janeková vyliečila 188 covid pacientov Ivermektínom

Všeobecná lekárka pre dospelých, internistka a klinická farmakologička Etela Janeková sa počas jarnej vlny epidémie rozhodla urobiť všetko pre to, aby sa jej pacienti nedostali na umelú pľúcnu ventiláciu. Napriek neodporúčaniu lieku Ivermektín skupinou odborníkov WHO sa ho rozhodla skúsiť a neľutuje. Z takmer 190 pacientov neskončil v nemocnici ani jeden. Konštatuje však, že lekári nesmú liečiť pacientov po telefóne, ale pacientovi sa treba skutočne venovať a sledovať ho laboratórne aj röntgenologicky.

V rozhovore pre televíziu TA3 zdôraznila, že takýmto spôsobom vyliečila 188 pacientov a len 35% z nich (67 ľudí) potrebovalo aj doplnkovú liečbu. Okrem 5-dňovej liečby Ivermentínom to bol hlavne vitamín C, D, aspirín a v prípade potreby aj nízkomolekulárny heparín. Zdôrazňuje však, že pacientov je potrebné laboratórne sledovať každý týždeň.

VIDEO:

Nie je možné telefonicky liečiť pacientov, treba ich laboratórne, röntgenologicky a objektívne vyšetrovať,“ trvá na svojom lekárka.

K liečbe Ivermektínom pristúpila po tom, ako jej ho odporúčali odborníci, ktorí vypracovali FLCC protokol. Lekárka chcela za každú cenu zabrániť tomu, aby sa jej pacienti dostali na umelú pľúcnu ventiláciu. Hľadala teda možnosti, ako by sa to dalo a Ivermektín jej pripadal ako najvhodnejšia možnosť v ambulantnej praxi.

K dnešnému dňu už existuje vyše 100 štúdií, 110, ktoré sú zverejnené na Ivermektínovej stránke, kde sú dostupné aj laickej verejnosti, ktoré sú randomizované, čiže nie sú to štúdie, ktoré by boli nekvalitné. Samozrejme že nekvalitná štúdia sa vždy vytiahne ako tá, ktorá je tá zlá a vyvolajú sa okolo nej emócie. Ale myslím si, že pandémia napriek tomu, že vyvoláva emócie u obyvateľov, tak by u lekárov nemala vyvolávať emócie a treba racionálne k tomu pristúpiť,“ apeluje na lekárov doktorka Janeková.

Nie je potrebné teraz diskutovať o tom, odkiaľ vírus prišiel. „Choroba tu je, pacient sa nemá dobre, treba ho liečiť,“ vyhlásila lekárka.

EMA a WHO neodporúčali využívanie Ivermektínu z dôvodu zvýšených pečeňových testov. Lekárka však tento argument vyvracia a tvrdí, že pätina pacientov s Covidom má zvýšené pečeňové testy už pred zahájením akejkoľvek liečby. Zvýšenie pečeňových hodnôt teda spôsobil samotný zápal, nie nasadenie Ivermektínu.

Vo všeobecnosti sa je vhodné dávkovanie 0,2 miligramu lieku na 1 kilogram váhy človeka.

Zjednodušene, do 85 kíl 12 miligramov denne, to je vlastne 5 dní liečba, nad 85 kíl do tých 110 kg to vychádza na 18 miligramov a vyššie už asi 24 miligramov. Liek sa užíva po jedle, jedenkrát denne a je možné ho kombinovať s vitamínmi,“ vysvetlila lekárka.

Aj pri vitamínoch je však potrebné dodržiavať správnu dávku. U vitamínu D je to 4000 jednotiek počas akútneho ochorenia, u vitamínu C asi 500 mg a u aspirínu asi 100 mg denne.

U pacientov navyše apeluje na dodržiavanie správnej životosprávy, a to aj v čase zdravia. S vírusom sa totiž musíme naučiť žiť.

Musíme sa s tým naučiť žiť. Tak ako v minulosti, keď sme mali mor alebo akékoľvek iné infekčné ochorenia, tak sa s tým ľudia naučili žiť. Dodržiavať treba hygienu a treba sa správať ohľaduplne voči sebe a aj voči ostatným. Myslím si, že táto pandémia prišla aj preto, aby si ľudia uvedomili, že starostlivosť o svoje telo by mala byť výraznejšia, ako bola predtým,“ dodala na záver doktorka Janeková.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Doktorka Etela Janeková liečila covid pacientov Ivermektínom. Podarilo sa jej tak zabrániť hospitalizáciám. Pandémia by u lekárov nemala vyvolávať emócie a treba k nej pristupovať racionálne, HS, 26.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply