Donald Trump vyzýva na protesty pre manipuláciu s voľbami

Foto: Evan Vucci/AP, FILE
Foto: Evan Vucci/AP, FILE

Bývalý prezident USA Donald Trump vyzval nespokojných Američanov na protesty pre početné nezrovnalosti, ktoré sa objavili pri hlasovaní vo voľbách po celej krajine. Pred voľbami sa očakávalo totálne prevalcovanie demokratov a víťazstvo republikánov. Situácia po začatí sčítavania hlasov je však na počudovanie mnohých – veľmi vyrovnaná.

„Situácia s absenciou hlasovacích lístkov v Detroite je NAOZAJ ZLÁ. Ľudia sa dostavujú k voľbám len preto, aby im bolo povedané: „Prepáčte, už ste volili,“ napísal Trump na sociálnej sieti Truth. „To sa deje vo veľkom aj inde. Protestujte, protestujte, protestujte!“.

Trump tiež uviedol, že „okres Maricopa v Arizone vyzerá ako úplná ZÁVADA integrácie voličov“, a dodal: „Rovnako tak Detroit, samozrejme Pensylvánia a ďalšie miesta. Falošné spravodajské médiá o nich nepíšu!“

Trump sa tiež vyjadril k 20 % okrskov v okrese Maricopa v AZ, ktoré mali veľké problémy, „Pravda, iba republikánske oblasti? WOW! Kari Lakeová, Blake Masters a všetci ostatní sú touto katastrofou veľmi poškodení. Nemôžeme dopustiť, aby sa to stalo ZNOVU!!!“

Podľa úradníkov má takmer 20 % volebných stredísk v okrese Maricopa v AZ problémy. Úrad zapisovateľa okresu Maricopa uvádza, že boli vyslaní technici, aby opravili pokazené sčítacie stroje.

„Mali sme niekoľko problémov s tabulátormi na niekoľkých miestach, kde tabulátor hneď neprijíma hlasovacie lístky,“ povedal okresný zapisovateľ Stephen Richer po tom, ako sa ho spýtali na dve miesta s problémami. „Miesto toho môže byť buď centrálne sčítanie tabuliek tu, alebo ak sa tento problém podarí vyriešiť tam, potom môžu byť vložené do tabulátora…“

Republikánska kandidátka na guvernérku Kari Kaleová hovorí, že ju „zaplavujú telefonáty“ frustrovaných voličov. Medzitým podľa úradníkov v celom okrese Mercer v New Jersey nefungujú všetky hlasovacie zariadenia spoločnosti Dominion.

V utorkovom rannom oznámení mesto West Windsor informovalo obyvateľov, že „z dôvodu výpadku systému v celom okrese Mercer sú v súčasnej dobe nefunkčné všetky hlasovacie zariadenia v jednotlivých okrskoch v celom okrese.“

“Volebná rada informovala okres o problémoch s hlasovacími strojmi. Volební pracovníci budú k dispozícii, aby voličom pomohli s celým procesom. Volebná komisia už spolupracuje s výrobcom strojov – spoločnosťou Dominion, na vyriešení tohoto problému,“ uvádza sa v oznámení zverejnenom na Facebooku, informuje ABC6.

Republikánsky výbor štátu New Jersey (NJGOP) v reakcii uviedol, že o probléme vie a že voliči môžu stále odovzdávať hlasovacie lístky v papierovej podobe:

„V mene nášho právneho poradcu a tímu pre integritu volieb NJGOP chcem voličom v okrese Mercer úplne jasne oznámiť, že napriek hláseným problémom so skenermi na hlasovacích zariadeniach v okrese Mercer tento problém vôbec neovplyvňuje ich hlasovanie. Voliči budú aj naďalej vstupovať do svojej volebnej miestnosti, odovzdávať svoj hlas a vkladať papierový hlasovací lístok do stroja tak, ako to robia bežne.“

Voliči si môžu byť úplne istí, že NJGOP zaisťuje ochranu práv voličov vo všetkých fázach volebného procesu a že ich hlas sa počíta,“dodal Tom Szymanski, výkonný riaditeľ NJGOP.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: plenum.sk/protestuje-vyzyva-trump-kvoli-volbam-v-ktorych-mali-dominovat-republikani-no-nieco-sa-stalo/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply