Dvojročné dievčatko zomrelo po druhej dávke covid vakcíny Pfizer

· Čas čítania: 2 min.

V USA zomrelo dvojročné dievčatko krátko po tom, ako dostalo druhú dávku mRNA vakcíny proti koronavírusu od firmy Pfizer/BioNTech. Nemožno na 100% povedať, že vakcína bola zodpovedná za smrť malého dievčatka, faktom ale zostáva, že zomrela len 6 dní po očkovaní. Ako sme písali aj v článku na konci januára, väčšina farmaceutických spoločností produkujúcich covid vakcíny realizuje niektorú z fáz klinického testovania covid vakcín na malých i väčších deťoch. Počas týchto klinických štúdií mohli rodičia dobrovoľne nechať svoje deti v USA očkovať.

Nežiadúce účinky vakcín sú zhromažďované v systéme US Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS). Momentálne evidujú 2 úmrtia detí vo veku 1-2 rokov a množstvo nežiaducich účinkov napr. alergia na vakcínu, horúčka, opuch, vracanie, zimnica, nechutenstvo, bolesť svalov, 39% detí malo bolesť hlavy, 1 prípad hluchoty, tachykardia, extrémne bolesti, citlivosť, vaginálna infekcia a iné. Podrobný výpis z databázy ukazuje, že dvojročné dievča z Virginie dostalo druhú dávku experimentálnej vakcíny od spoločnosti Pfizer 25. februára 2021. Krátko na to, 1. marca 2021, bolo prijaté do nemocnice z dôvodu vážneho stavu.

Databáza VAERS uvádza, že dievča zomrelo len dva dni po tom, čo bolo 3. marca 2021 prijaté do nemocnice. Presne 6 dní po podaní druhej dávky vakcíny Pfizer. V minulosti nemalo žiadne ďalšie ťažkosti ani život ohrozujúce stavy, nemalo vrodené vady, trvalé zdravotné postihnutie ani žiadne predchádzajúce choroby.

Ako uvádza The Daily Expose, experimentálna vakcína spoločnosti Pfizer doteraz nebola v USA schválená na použitie u detí, takže možno len predpokladať, že dievčatko rodičia dobrovoľne prihlásili do testovacej štúdie. Spoločnosť Pfizer nedávno začala národnú testovaciu štúdiu vakcíny aj pre deti vo veku do 6 mesiacov. V Stanforde začali 14. apríla 2021 podávať vakcínu spoločnosti Pfizer deťom vo veku od dvoch do piatich rokov. Ako povedala hlavná odborníčka na infekčné choroby detí v Stanforde, doktorka Yvonne Maldonado: „Musíme zabezpečiť, aby deti boli chránené!“

Správa VAERS ID – 1074247.

Komplet databáza: VAESR.

Zdroje:

1./ Heartbreaking – Two year old dies after having the Pfizer Covid Vaccine, https://dailyexpose.co.uk/, 18.4.2021
2./ Databáza VAERS: https://www.cdc.gov/vaccinesafety/ensuringsafety/monitoring/vaers/access-VAERS-data.html
3./ DVOULETÁ DÍVENKA ZEMŘELA KRÁTCE PO DRUHÉ DÁVCE VAKCÍNY PFIZER, realitadne.cz, 20.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár