EÚ schválila ďalšiu povinnú výbavu vozidiel. Do platnosti vstúpi v júli 2022

Európsky parlament schválil rozšírenie povinnej výbavy vozidiel. Okrem dlho preberaného obmedzovača rýchlosti prichádza s ďalším nápadom. Všetky nariadenia, ktoré z EÚ prichádzajú, nás majú pravdepodobne odradiť od toho, aby sme za volant vôbec sadali.

Všetko je doslova smerované k integrovanému systému dopravy. Po novom, každý vodič auta bude musieť najskôr podstúpiť dychovú skúšku, inak svoje auto ani nenaštartuje. Na jednu stranu to dáva zmysel, lebo sa takto dokáže predísť množstvám kolízií, no na druhú stranu pre abstinentov a ľudí, ktorí nikdy nepili, to bude vyslovene obťažujúce.

Protialkoholový imobilizér bol parlamentom odsúhlasený už pred dvoma rokmi, no jeho účinnosť začne platiť v júli 2022. Teda čiastočne. Autá s dátumom výroby po júli 2022 budú musieť mať spravenú predprípravu na „alkoholtester“.

Podstatou alkoholového zámku je zabránenie vodičovi viesť motorové pod vplyvom alkoholu. Systém bude samozrejme prispôsobený tak, že v prípade naštartovania vás vyzve k tomu, aby ste vykonali dychovú skúšku.

Ak bude v dychu namerané čo i len zanedbateľné množstvo alkoholu, ktoré nezodpovedá prednastavenej povolenej hladine, auto jednoducho nenaštartujete. Európsky parlament počíta s tým, že meranie alkoholu bude celý čas prebiehať online.

Parlament tento zásah do vozidla odôvodňuje tým, že väčšina dopravných nehôd je spôsobená práve požitím alkoholu. Mnohé z týchto nehôd sa následne končia tragicky. Auto, ktoré bude týmto systémom vybavené tomu dokáže predísť.

Všetko má však pochopiteľne svoje slabiny. Hneď prvou otázkou je, že čo keď skúšku za vodiča urobí niekto, kto si ani len „nesŕkol“ z piva?

Ďalšou otázkou je požitie sladkých pokrmov pred jazdou, ktoré majú v sebe malé množstvo alkoholu, napríklad keksy Mila.

Človek môže taktiež nafúkať tiež z ústnej vody. Tí, ktorí si pred odchodom z domu vyplachujú ústa, tak následne budú mať problém auto naštartovať.

Uvidí sa, s akými reštrikciami príde európsky parlament a ako to v skutočnosti bude prebiehať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: EÚ schválila ďalšiu povinnú výbavu vozidiel. Do platnosti vstúpi už v júli 2022, https://www.startstop.sk/, 5.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár