Európsky parlament chce zničiť ochranu manželstva, rodiny a detí v Poľsku a Maďarsku

Fto: dnamagazine.com

Europarlament (EP) zaútočil na Poľsko kvôli regionálnym zmluvám o rodinných právach, pričom tvrdí, že predstavujú „diskrimináciu a útok na LGBT komunitu alebo útok na rovnosť“. Zmluvy, ktoré definujú manželstvo ako zväzok jedného muža a jednej ženy používajú podľa Bruselu „veľmi úzku definíciu rodiny“, uviedol EP vo formálnom uznesení s vyhlásením EÚ za „zónu slobody LGBT“.

V marci 2019 „viac ako 100 regiónov, okresov a obcí v Poľsku prijalo rezolúcie, ktoré sa vyhlasujú za oslobodené od LGBT ideológie alebo podpísali regionálne Charty rodinných práv“. K podobnej rezolúcii pristúpilo aj maďarské mesto Nagykáta. Progresívni europoslanci sa sťažujú, že Poliaci a Maďari takto diskriminujú tzv. iné formy rodiny a „lipnú na zastaraných kresťanských predstavách o manželstve a rodine“.

Europarlament považuje za chvályhodný príklad Nórska, ktoré už „neposkytuje finančné prostriedky regiónom, ktoré sa oslobodili od tzv. LGBT ideológie“. Nóri by boli zjavne radšej, keby celá stredná a východná Európa mávala dúhovými vlajkami.

Poľsko, ani Maďarsko, ako dva suverénne štáty strednej Európy neuznávajú manželstvá dvoch osôb rovnakého pohlavia ako to od nich žiada Brusel, jeho mimovládne organizácie, rôzne nadácie živené zo zahraničia a progresívno-liberálne redakcie novín.

Maďarsko ústavne „chráni právo detí na identitu zodpovedajúcu ich rodnému pohlaviu a zabezpečuje vzdelávanie v súlade s hodnotami založenými na maďarskej ústavnej identite a kresťanskej kultúre“. Doplňujúce návrhy definujú rodinu ako „založenú na manželstve a vzťahu rodič – dieťa. Matka je žena, otec muž“, čím prorodinné organizácie oslavovali víťazstvo uprostred čoraz nepriateľskejšieho prostredia cudzích ideológií. Ochranu rodiny, detí a kresťanstva Brusel a jeho agenti zjavne neznášajú.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) European Parliament resolution of 11 March 2021 on the declaration of the EU as an LGBTIQ Freedom Zone (2021/2557(RSP)); europarl.europa.eu, 11.3.2021

(2) Hungary to Enshrine Religious Gender Doctrine Into Constitution; autor: Marton Éder; Bloomberg, 11.10.2020

(3) European Parliament resolution of 26 November 2020 on the de facto ban on the right to abortion in Poland (2020/2876(RSP)); europarl.europa.eu, 26.11.2020

(4) Letter of the Commission of the Bishops’ Conferencesof the European Union to David Maria Sassoli; COMECE, 22.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár