Facebook ničí demokraciu a cenzuruje demokraticky zvolených politikov v Poľsku

Foto: Inside Telecom

Spoločnosť Meta (nové meno pre Facebook) informovala, že zablokovala oficiálnu facebookovú stránku politickej strany Konfederacja, ktorá má zástupcov v poľskom parlamente. Tieto slová napísal Janusz Cieszynski, tajomník poľského premiéra pre digitálne záležitosti.

Cieszynski uviedol, že „bol informovaný, že blokovanie je spôsobené opakovaným šírením dezinformácií o COVID-19 na facebookovom profile strany“ a poznamenal, že poľská vláda sama vykonáva množstvo aktivít zameraných na boj proti údajným dezinformáciám. Ale zároveň trval na tom, že „napriek tomu v mene vlády Poľskej republiky čo najdôraznejšie protestuje proti rozhodnutiu a vyzýva, aby bol profil vrátený späť na Facebook.“

„Domnievam sa, že toto rozhodnutie vytvára nebezpečný precedens, v ktorom legálne fungujúca politická strana, ktorá má značnú podporu a zastúpenie v parlamente, stráca dôležitú platformu, kde môže osloviť voličov,“ vysvetlil a obvinil Facebook, že odkláňa spoločnosť od demokratických procesov.

Zároveň varoval pred tým, aby sa „štandardy facebookovej komunity“ používali ako zámienka na ničenie demokracie. Tieto slová povedal napriek tomu, že Konfederacja je pre vládnu stranu PiS hlavný rival v pravicovom spektre.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Facebook blocked the profile of a legal political party in 🇵🇱. This is not ok in a modern democracy, regardless of ones political views. We have to unite against political meddling by VLOPs with elections in several EU countries coming soon. @Meta- who is getting banned next?; autor: Janusz Cieszynski; Twitter, 5.1.2022

(2) Prime Minister of Poland Vows to Stop Big Tech Censoring ‘Those Who Think Differently’; autor: Jack Montgomery; Breitbart, 15.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply