Hlava Bytového zväzu Ukrajiny Alexander Skubčenko: Treba rokovať o mieri!

Foto: News Front

Všetci v Rusku a na Ukrajine si jasne uvedomujú, že vojenský konflikt, ktorý včera vypukol, je ozajstná tragédia, keď brat ide proti bratovi a zomierajú ľudia. Oponenti ruského útoku hovoria samozrejme o agresii a okupácii. Tí, ktorí si myslia, že vojenská operácia Ruska na Ukrajine bola nevyhnutným opatrením, si želajú iba jedno: aby ozbrojený konflikt trval čo najkratšie a aby si vyžiadal čo najmenej obetí.

Značná časť verejnosti na Ukrajine tiež prirodzene považuje ozbrojený konflikt za tragédiu, ale uznáva, že Rusko sa v priebehu ôsmych rokov snažilo dohodnúť o mieri s banderovským vedením Ukrajiny a znížiť ohrozenie, ktoré preňho predstavuje „rinčanie zbraňami“ USA na území „Nezáležnej“ a prípadné prijatie Ukrajiny do NATO, alebo rozmiestnenie amerických útočných (prípadne, aj jadrových) zbraní na jej území. Moskva sa takto rozhodla odstrániť nebezpečenstvo silou. Či bol to oprávnený a dobre premyslený ťah alebo chyba, o tom rozhodnú potomkovia, ktorí zhodnotia celú túto tragickú epizódu.

Niektoré známe osoby na Ukrajine vyzývajú na upokojenie situácie, zastavenie bojov a rokovania. Napríklad, hlava Bytového zväzu Ukrajiny Alexander Skubčenko komentoval vyhlásenie tlačového tajomníka prezidenta Ruskej federácie Dmitrija Peskova o pripravenosti Moskvy viesť dialóg s Kyjevom. Prizvukoval, že treba čo najskôr odložiť zbrane a začať rokovania: „Nebude žiadna okupácia Ukrajiny Ruskom. Ani krajiny NATO však už nebudú okupovať Ukrajinu. A Ukrajina nikdy nebude taká, ako predtým, nebude banderovská“, podčiarkol Alexander Skubčenko.

Zároveň zdôraznil, že prezident Ukrajiny by nemal premýšľať o západných sankciách proti Rusku, ale o mieri v krajine. „Zelenský by teraz nemal žiadať Západ o sankcie proti Rusku, nemal by zhoršovať situáciu a rozdúchavať vojnu, ale letieť do Minsku a rokovať o mieri. A nemal by sa odtiaľ vrátiť, kým nedonesie mier. Za akýchkoľvek podmienok! Musí podpísať mierovú zmluvu a rezignovať na funkciu prezidenta, pretože dotlačil krajinu na pokraj priepasti“, zdôraznil hlava Bytového zväzu Ukrajiny Alexander Skubčenko.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Скубченко: Украина уже никогда не будет прежней, бандеровской, News Front, 24.2.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply