Ignorácia dostupnej liečby je sabotáž

Str. 58 - Ignorácia dostupnej liečby je sabotáž

Nejde tu len o teóriu alebo prax v laboratórnych podmienkach niekde za oceánom. Aj doma máme za toho 1,5 roka dosť dôkazov, že ivermektín v liečbe i prevencii Covid-19 funguje. Aj v našich nemocniciach sa nájdu lekári, ktorí uprednostnia liečbu overeným liekom pred očkovaním experimentálnym preparátom.

V aprílovom čísle sme priniesli rozhovor s doc. MUDr. Pavlom Törökom, CSc., z Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Východoslovenského ústavu srdcovo-cievnych chorôb, ktorému sa darí v boji s koronavírusom víťaziť – aj vďaka ivermektínu. V našich zemepisných šírkach nie je jediným.

Doktorka Michaela Tašárová z Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci adresovala počas minulej zimy premiérovi Matovičovi výzvu, aby vláda prestala konfiškovať ivermektín slovenským lekárom, ktorí ho na liečbu svojich pacientov, kolegov a rodín objednali zo zahraničia. „Kým na Slovensku neprestajne zomierajú stovky chorých, život zachraňujúci liek na absurdný smrteľný príkaz vlády už týždne zadržiavajú colnice v Žiline a iných mestách,” píše Tašárová v sprievodnom liste pre médiá. Doktorka objednala liek za 150 eur, aby vyskúšala jeho účinnosť. Lieky objednala od dvoch farmaceutických firiem z Indie. V tejto súvislosti sme ju po takmer roku praxe požiadali o vyjadrenie na základe jej vlastných skúseností s liečbou pacientov.

„O FLCCC protokole I-MASK som sa prvýkrát dozvedela počas vianočných sviatkov v roku 2020 vďaka príspevku od pána doktora Juraja Mesíka na sociálnej sieti. Preštudovala som si stránku tejto aliancie veľmi podrobne. Skupina špičkových lekárov, ich vzdelanie, skúsenosti a jednoduchosť protokolu ma oslovili, takže som si povedala: Prečo nie? Máme tu nové závažné ochorenie, treba dať tomu šancu a vyskúšať. To som ešte netušila, aké obrovské problémy nastanú, keď sa budem pokúšať zohnať ivermektín. Nezáujem zo strany štátu bol do očí bijúci, dovolať sa na ministerstvo zdravotníctva bolo takmer nemožné, jeden štátny úrad sa odvolával a schovával za ten druhý. Ale kde je vôľa, tam je cesta. A keď človek niečo chce a vloží do toho celé srdce, celý vesmír sa spojí… Na sociálnych sieťach ma oslovili ľudia, ktorí mi pomohli dostať sa k ivermektínu, spoločne sme vytvorili – nazvime to – koridory života.

Moje prvé skúsenosti s ivermektínom a protokolom FLCCC začali v januári 2020, keď som začala podávať prvé preventívne dávky ivermektínu. Osobne som začala používať preventívny protokol, rovnako aj moja rodina. Povedala som svojim blízkym, priateľom a známym o tejto možnosti liečby. Priznávam sa, chcelo to odvahu a obrovskú dávku dôvery, ale keď som si naštudovala všetky dostupné informácie o ivermektíne, nebolo prečo váhať. Vo februári ma začali oslovovať prví ľudia s prosbou o pomoc pri liečbe Covid-19. S mojimi pacientmi som bola v kontakte a už prvé podané dávky ivermektínu spoločne s ostatnými vitamínmi a doplnkami z protokolu prinášali ľuďom úľavu od bolestí hlavy, horúčky, kašľa… Väčšina ľudí pozorovala zlepšenie po druhej dávke, ale boli aj takí – najmä tí, ktorí trpeli už viac dní –, že sa im uľavilo už po prvej. Keď sa na mňa ľudia obrátili s prosbou o pomoc, vždy som sa ubezpečila, aké lieky užívajú, aké vitamíny a doplnky majú, či vedia, ako ich správne dávkovať, ale čo som vnímala ako nesmierne dôležitú súčasť celého procesu, bolo upokojenie a ubezpečenie. Ten strach, ktorý bolo počuť z ich hlasu, keď mi volali: „Pani doktorka, som pozitívny/-a, nemôžem sa dovolať lekárovi, čo mám robiť?“ Čoraz viac som si uvedomovala, že strach, ktorí sa dennodenne valí na ľudí z televízie, rozhlasu, tlače vyvoláva obrovský strach a stres. Som presvedčená, že stres zabíja viac ako baktérie a vírusy, ochromuje myslenie a zdravý úsudok. Neviem povedať presne, koľko ľudí sa na mňa obrátilo s prosbou o pomoc počas jari, boli ich desiatky, ale len štyria skončili v nemocnici na podpornej liečbe kyslíkom. Neviem o žiadnom, ktorý by skončil na umelej pľúcnej ventilácii. Sama som prešla týmto ochorením pred Veľkou nocou a verím, že aj vďaka prevencii malo u mňa pomerne ľahký priebeh, stratila som čuch a chuť, pár dní som bola unavená a spomalená, jeden deň som mala zvýšenú teplotu, mierne pokašliavanie.

AUTOR: Marcela Hoffmanová

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár