Iránsky denník Pars Today: Po dlhodobých amerických biologických testoch v Gruzínsku rapídne narástol počet úmrtí na prasaciu chrípku

Tagged With: , , , , Add Comment

„Po pomerne dlhodobých amerických biologických testoch v Gruzínsku v tejto krajine rapídne narástol počet obetí v radoch obyvateľstva. Ľudia zomierajú na prasaciu chrípku,“ uviedol iránsky denník Pars Today na základe informácií gruzínskych médií.

Pripomína, že v následku rozšírenia v Gruzínsku kmeňu chrípky H1N1 dodnes v tejto krajine zomrelo osem ľudí a stav mnohých ďalších, ktorí sa nakazili, je vážny. Ministerstvo zdravotníctva Gruzínska doposiaľ zaregistrovalo 144 prípadov nákazy prasacou chrípkou.

Iránsky denník prízvukuje, že prasacia chrípka je vírusové ochorenie a každý rok prichádzajú správy o rozšírení tejto choroby v rôznych krajinách. „Napriek tomu, je celkom pravdepodobne, že nebezpečné, ochorenia, vrátane infekčných, ktoré veľmi často nie sú kontrolované v krajinách Južného Kaukazu a Strednej Ázie, vrátane Gruzínska, môžu mať aj iné príčiny. Navyše rozšírenie rôznych infekčných ochorení neznámeho pôvodu za ostatných 7 rokov v Gruzínsku, Azerbajdžane a niektorých ďalších krajinách Strednej Ázie vyvolalo vážne obavy vedenia týchto krajín,“ uvádza Pars Today.

Iránski novinári prízvukujú, že výskyt podobných ochorení v Gruzínsku je tak vážny, že vyvolal ostrú reakciu a tvrdú kritiku mnohých domácich politikov. Viacerí odborníci, politici a novinári za príčinu výskytu týchto ochorení považujú vytvorenie amerických biologických laboratórií v Gruzínsku a niektorých ďalších krajinách tohto regiónu. Mnohí poukazujú na americké baktériologické laboratórium Richarda Lugara v okolí hlavného mesta Tbilisi. Toto stredisko vytvorili v r. 2011 za finančnej podpory USA.

Gruzínsky exminister štátnej bezpečnosti Igor Georgadze v rozhovore pre médiá pripomenul: „Americké baktériologické laboratórium Richarda Lugara otvorili za účelom likvidácie zbraní hromadného ničenia a vývoja ochranných opatrení a prostriedkov v tejto oblasti v Gruzínsku. Avšak v skutočnosti oficiálne spoločnosti USA tam vykonávajú skúšky na živých ľuďoch za účelom vývoja mikrobiologických zbraní,“ píše iránsky denník.

„Tieto a iné priznania mnohých ďalších gruzínskych politikov svedčia o tom, že americké bakteriologické laboratória v Gruzínsku a ďalších juhokaukazských a stredoázijských republikách sú pravdepodobne hlavnou príčinou rozšírenia takých nebezpečných chorôb v Gruzínsku , ako prasacia chrípka,“ prízvukuje Pars Today.

„Je očividné, že ak sa človek nakazil vírusom chrípky, môže sa vyliečiť iba pomocou liečebných preparátov, ale ak príčinou nákazy je vírus skúšaný v bakteriologických laboratóriách, zbaviť sa ho bude veľmi ťažko,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru iránsky denník Pars Today.

Autor: Eugen Rusnák

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/iransky-dennik-pars-today-po-dlhodobych-americkych-biologickych-testoch-v-gruzinsku-rapidne-narastol-pocet-umrti-na-prasaciu-chripku/1634724#comment-4280034712

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis