Islamský štát posiela na Západ svojich agentov, tvrdí šéf CIA

Add Comment

Riaditeľ CIA John Brennan povedal 16. júna pred americkým Kongresom, že islamskí radikáli trénujú a pokúšajú sa nasadiť agentov pre ďalšie útoky na Západe, pri ktorých sa údajne budú spoliehať na partizánske taktiky: „ISIL má bohatú zásobu západných bojovníkov, ktorí môžu potenciálne poslúžiť ako operatívci pre útoky…“. Podľa Brennana, ISIL pracuje na prepašovaní týchto ľudí do krajín a možným prostriedkom bude využitie prisťahovaleckej invázie (ZEM&VEK, 11.2.2016, Európska byrokracia náhle zistila, že väčšina „utečencov“ nie sú utečenci).

Šéf americkej Central Intelligence Agency tiež zaznamenal výzvu teroristickej skupiny, ktorá hovorila o prevedení útokov tzv. osamelých vlkov, podobných tomu v Orlande, ktorý nazval „odporným činom svojvoľného násilia“. Brennan, ako hlava CIA, zrejme nečíta ani interné správy a vyhlásenia tajných služieb, ani noviny (ZEM&VEK, 1.7.2016, Inšpiroval americký terorizmus v Orlande Islamský štát alebo FBI?).

Následne dodal, že ISIL postupne prerába svoje pobočky do prepojenej siete, z ktorej najpokročilejšia a najnebezpečnejšia má byť líbyjská a najaktívnejšia sinajská. Na mysli mal zrejme aj front Al Nusra, ktorý podľa ruského ministra Lavrova je Západom stále uchovávaný pre účel Assadovho zvrhnutia a zverejnené tajné dokumenty či vyhlásenia zo samotných západných médií dosvedčujú, že Lavrov nemusí byť od pravdy ďaleko. Brennan ďalej nazval výtvor s menom ISIL „impozantným protivníkom“, ktorý aj naďalej záhadne získava desiatky miliónov dolárov z predaja kradnutej ropy a daní. Autor obvykle býva na svoje dielo hrdý, čiže nakoniec, kto posiela svojich agentov? (ZEM&VEK, 20.11.2015, Je Islamský štát vedomý produkt dotovaný zo 40 krajín?).

Zdroje: Associated Press; TASS; Independent; Centre for Research on Globalization 1, 2; Telegraph; Journal NEO; Washington Times 1, 2; WikiLeaks; Bloomberg

Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."

Pridaj komentár

  & Časopis