JUDr. Krajníková: Zákrok prezidenta Policajného zboru proti „priestupcovi“

· Čas čítania: 12 min.

„Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky JUDr. Ing. Kovařík v športovom outfite nezákonne zakročil voči občanovi Slovenskej republiky vo verejnej budove štátneho orgánu Finančnej správy. Môj klient Jakub Z. sa dňa 16.4.2021 dostavil do budovy Finančného riaditeľstva v Banskej Bystrici v za účelom absolvovania výberového konania do zamestnania v štátnej službe,“ píše na stránke Žaloby voči štátu JUDr. Adriana Krajníková.

Kauzu jej klienta ako i právnu analýzu skutkového stavu prinášame v plnom znení.

Už po vstupe do budovy ho nezákonnými požiadavkami o nasadenie si respirátora a preukázanie sa negatívnym testom na Covid-19 obťažovala strážna služba.

Ak je táto požiadavka zákonná, žiadam p. Kovaříka, aby mi ako občanovi oznámil zákonné ustanovenie o povinnosti prekrytia dýchacích ciest a povinnosti testovania biologického materiálu. Bez pochýb tu ide o zásah do telesnej integrity človeka (čl. 8 ods. 1 Dohovor o ochrane základných práv a slobôd, čl. 16 Ústavy SR), a to je možné iba zákonom a ten musí byť v súlade s medzinárodným právom, ktoré zakazuje zvrátené „chúťky“ psychopatov.

Pre zopakovanie znova uvediem, že neexistuje žiadna povinnosť v žiadnom zákone Slovenskej republiky ukladajúca prekrytie dýchacích ciest ani ukladajúca povinné testovanie biologického materiálu a preukazovania sa jeho výsledkom na verejnosti.

Naopak, prekrytie dýchacích ciest, ktoré obmedzenie dýchania spôsobuje fyzické a psychické utrpenie (a dnes už množstvo lekármi potvrdených zdravotných ťažkostí) je zakázané (čl. 3, v spojení s čl. 15 Dohovoru o ochrane základných práv a slobôd).

Testovanie je zdravotný úkon, pri ktorom ide o dobrovoľné rozhodnutie darcu odovzdať svoj biologický materiál na medicínsky výskum.

Ani prekrytie dýchacích ciest, ani podrobenie sa testovaniu, t.j. disponovanie negatívnym testom, nie je podľa žiadnych zákonných podmienok priepustkou do verejného života ani pre vstup do verejnej budovy alebo pre prístup k zamestnaniu. Naopak, takéto požiadavky sa definujú ako diskriminácia.

Po krátkej výmene názorov medzi Jakubom a strážcami Covidu (títo nešťastníci si naozaj neuvedomujú akej zvrátenej myšlienke izolácie a sterilizácie človeka, seba, ich detí a vnúčat slúžia) sa na „inkriminovanom“ mieste objavil JUDr. Ing. Peter Kovařík, prezident Policajného zboru Slovenskej republiky. Zahalený v respirátore a pravdepodobne mimo služby, keďže bol oblečený športovo a nie ani v uniforme, ani nie v inom spoločenskom odeve.

Tento pán sa od počiatku správal ako súkromný majiteľ Finančného riaditeľstva SR a osobný vykonávateľ „nariadení“ vlády a hlavného hygienika, to všetko v jednom.

Po tom, čo ho Jakub spoznal a pozdravil sa mu, následne po chvíli k nemu podišiel so suverénnou požiadavkou skrývajúcou v sebe jasné uposlúchnutie: “môžem vás poprosiť o občiansky preukaz”. Na Jakubovo odmietnutie a otázku, na základe čoho má tak konať, sa ho pán Kovařík dotazoval: “Pýtate sa? Viete že ste bez rúška?”   A s bohorovnou aroganciou predvádzal rukami gestá na pokyn Jakubovi, aby ho následoval z budovy von. V ten okamih nebolo nad Dia Kovaříka…

Tento postup bol však brutálne mimo zákon. Pán Kovařík hrubo porušil zákon, jednak policajný, ako aj zákon na úseku „zdravia“ a najmä tiež Ústavu SR a medzinárodné dohovory, ktorými je Slovenská republika viazaná (vo vzťahu k nedotknuteľnosti osoby a iné). Policajt, ktorý sám porušuje zákon si osobuje súdiť iného pre porušovanie zákona, pri ktorom nedokázal zaparagrafovať „priestupok“ a zmohol sa na § 48 ods. 4. Ale ktoré písmenko, pán Kovařík ? Hlavne ktoré písmenko toho ustanovenia hovorí o povinnosti prekrytia dýchacích ciest ???!!!

Je naozaj trápne a slaboduché, ak policajt, ktorý hrubo prekračuje zákon a dopúšťa sa trestného činu, ide iného „uzemniť“ pre priestupok, ktorý nevie ani slovom, ani paragrafom označiť a ktorý skutok de iure neexistuje.

Táto svojvôľa veľmajstrov Slovenska prekračuje medze a Vy sám pán Kovařík na to jedného dňa doplatíte. Iba toľko arogancie a cynizmu sa na vás znesie, koľko ste znášali Vy na iných. A aj iní „mocní“ tohto sveta sa stali obeťou iba toho režimu, ktorý sami zaviedli…

Pan Kovařík, inak ten úsek, na ktorom sa mal Jakub dopustiť priestupku, sa nevolá “úsek verejného zdravia”, ale úsek verejného zdravotníctva. Aspoň toľko treba vedieť. A vyšší stupeň je už poznať aj celý paragraf, ktorý navyše neurčuje to, prečo ste tak amatérsky zakročili.

Keďže Jakub odmietol nasledovať gestikulačné príkazy Kovaříka, tento policajt mu vytrhol z ruky mobil a odchádzal s ním z budovy von. Tu ho Jakub logicky nasledoval a incident pokračoval pred budovou. Z nahrávky je zrejmé, že zo strany Kovaříka došlo k násiliu. Ale bude snaha to popierať, prekrúcať a hrať na rôzne právne „fintičky“, pretože sociopat a zbabelec sa najviac o seba bojí.

Pri výmene názorov Jakub poukázal Kovaříkovi aj na stanovisko generálneho prokurátora SR k otázke nezákonnosti vyhlášok nariaďujúcich nezákonné podmienky, a tu doktor práv Kovařík to cynicky odignoroval s myšlienkou, že jeho nezaujíma… (z kontextu rozhovoru si odpoveď každý doplní sám). Jakub mu „skočením do reči“ zjavne zachránil „povesť“.

Inak z „nastavenia“ Kovaříka išlo dosť potláčanej agresivity a musel sa asi veľmi držať, aby Jakubovi neudrel…

Video z miesta činu páchateľa Kovaříka: TU.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Zákrok prezidenta Policajného zboru Slovenskej republiky Kovaříka v červenej vetrovke proti „priestupcovi“, Žaloby voči štátu, 22.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár