Koho pošleme bojovať na Ukrajinu?

· Čas čítania: 4 min.

Obávam sa, že časť našich žoldnierov už tam niekde nacvičuje víťazný pochod na Moskvu. Ich rovnako intelektuálne talentovaní spolubojovníci z NATO robia to isté. A počúvajú plamenné reči o tom, akí sú dôležití. Ako budú vracať Ukrajine integritu, slobodu, demokraciu a ľudské práva. A že celý svet na nich, aj na ich hroby, bude hrdý.

Už len zanôtiť, pokiaľ je čas: slovenské mamičky pekných synov máte! Ale sprostých. Koho ešte k nim? No tých, čo po vojne a zomieraní tak túžia: Čaputová, Leško, Korčok, Naď, Klus a ďalší šialenci z vlády, parlamentu, a hlavne z našich nezávislých médií. Pravda, spolu s nimi by do boja za euroatlantické hodnoty mali ísť aj ich voliči.

To by bola jednotka! Najvyššie vzdelanie, ak by sa urobil priemer, by možno stúpol na šiesty ročník základnej školy. A to len preto, že poradca Leško a spol. majú za sebou aj VUML z čias socializmu. Približne v čase keď prišiel na svet veľký znalec vojenstva, Fridrich Engels, iný veľký znalec tejto oblasti z tohto sveta odchádzal, Carl von Clausewitz. Ako prvý vysvetlil čo je vojna, ako vzniká. Žiaden boží trest, žiadna osudovosť, či iné výmysly: vojna je pokračovaním politiky inými prostriedkami. Ak sa Spojeným štátom nedarí dosahovať politické ciele v danej krajine (regióne), vymyslí sa dôvod, príčina – aby tam následne vkročila ich horda.

A vojna je na svete. A vojensko-priemyslový komplex predáva svojmu štátu svoj smrtonosný tovar. A zisky, a isté (!), sa len sypú. Sypú sa aj mŕtvi, ale to je plebs, masa žoldnierov. Nič. Ak sa nájdu, pochováme, vyhlásime Deň veteránov, položíme vence kvety, a ide sa ďalej. Že mamy, rodiny, deti? To nie sú straty. Stratami by boli doláre, ak by sa vojna neuskutočnila: Kórea, Vietnam …celé tucty; teraz Rusko, aj s nami?

NATO založili už v roku 1949, štyri roky po holokauste Slovanov a Židov. Jeho protipól, Varšavská zmluva, vznikla až v roku 1955, keď do spolku pričlenili NSR. Kto začal provokovať a hroziť agresiou? Pomaly a postupne USA zaťahovali do svojich vojen aj ďalších členov gangu. Zločin má inú váhu, ak si do obete strelí každý člen mafie, však. Podstatu NATO a USA, ukazuje vojna v Iraku, doslova názorne, až školsky.

Oficiálny dôvod, teatrálne prednesený aj na pôde OSN, bol, že krajina vlastní, vyrába ZHN (zbrane hromadného ničenia), a má prepojenie na najväčších teroristov sveta, Al Kajdu. Pri všetkej snahe a mase peňazí sa im, demokratom sveta, tieto klamstvá nepodarilo vyfabrikovať. Nič.

Dokonca šéf medzinárodnej komisie, švédsky diplomat, ktorá bola na inšpekcii v Iraku sa vyjadril o „bastardoch z Washingtonu“. Aký nátlak na nich musel byť vyvíjaný? Podľa tohto receptu je naplánovaná aj Ukrajina. Asi aj divadlo s vakcínou Sputnik Päť nie je náhodou. A bolo zosnované v rámci tejto hry. Náš užitočný idiot, nič netušiac, sa stal jej súčasťou. Ako spochybniť ruský liek? Ako svojou troškou do mlyna prispieť k vytváraniu psychózy, chaosu a iných potrebných maskovacích úkonov, než sa všetko na útok proti Rusku pripraví? Presuny vojsk, tony techniky a tony hlupákov, propaganda, výzvy o mier, snaha o rokovanie. Atď. Mníchovská klasika. Plánovači tejto agresie si myslia, že aj na druhej strane sú rovnakí ľudia ako sú oni; maximálne s maturitou, a s odpísanou diplomovkou. A hlavne, že pustia do gatí, len čo nedôstojný, a poľutovaniahodný pán prezident vypľuje urážku na Putina.

Skutočný problém, a nie len Slovenska, je v tom, že vojna je reálnou. Rusko dávno dalo najavo, že rok 1941 sa už nikdy nezopakuje! Z krajiny, z ktorej vzíde útok, jeden jediný výstrel, Tam bude zacielená zničujúca odveta. Aj preventívne. Zem sa zatrasie, ale nie ako pri milovaní. Fotografie Kuchyne, Bratislavy, Sliača, Popradu raz môžu mať cenu zlata.

Ak by naši šialenci čítali aspoň Remarquea, Hemingwaya, keby videli Picasovu Guernicu, vedeli by, čo nevedia. Ale oni nevedia, ani čo bol holokaust, oni len vedia, že sa nesmie spochybňovať. Lebo nabehne NAKA. Rusko je agresor, lebo nesedí so založenými rukami, a nečaká kedy nakopené hordy NATO, na viacerých smeroch, prekročia jeho hranice. S touto schémou môžu mať úspech v USA, kde majú desiatky miliónov negramotných, či pologramotných; u nás tak u svojich voličov. Možno. Riešenie je pomerne jednoduché. Naložme ich do lietadiel, veď už viac ako rok dokazujú, že štát môže fungovať aj bez nich; a rovno do prvej línie, medzi svojich.

A garantujem im, že len čo zaznie prvý výstrel, prvý výbuch granátu, a je jedno z ktorej strany, že zažijú zázrak! Nie len spodnú bielizeň, ale aj módne rúška na tvári, budú mať naraz (!) zaplavené hmotou z vlastného análu. Aby na to nikdy nezabudli, ale aj pre Ústav pamäti národa, si môžu urobiť – ak stihnú – aj spoločné selfíčko: pani prezidentka v strede, Korčok a Leško zľava, Naď a Klus sprava; lebo inak budú k nerozoznaniu.

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

Autor: PhDr. Michal Dieneš, CSc., pplk. v.v.

13.4.2021

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár