Komentár veľvyslanectva RF na Slovensku k vyhláseniu Ministerstva zahraničných vecí SR o zasahovaní Ruska do parlamentných volieb v SR

Foto FB Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакии

Rozhodne odmietame umelo vykonštruované obvinenia Ruska zo zasahovania do slovenského volebného procesu.

Na rozdiel od niektorých súčasných spojencov Slovenska nezasahujeme do vnútorných záležitostí iných štátov, nepodieľame sa na zmenách režimov a všelijakých “farebných” revolúciách. “Z nejakého dôvodu” Bratislava nepovažuje za zasahovanie do vnútorných záležitostí vyčlenenie 5 miliónov dolárov americkou diplomatickou misiou pre Ministerstvo obrany SR na boj proti tzv. dezinformáciám, ktoré sa fakticky stali bojom proti slobode názoru, a to aj počas poslednej volebnej kampane.

Alebo vytváranie a priame financovanie niektorých mimovládnych organizácií, ktoré vôbec neprispievajú k občianskemu mieru a rovnocennej medzinárodnej spolupráci, z prostriedkov veľvyslanectiev krajín NATO.

Alebo priamy nátlak z Washingtonu na korporáciu META, ktorý viedol k zablokovaniu facebookových profilov opozičných slovenských politikov. Informovali o tom médiá, a tunajšie veľvyslanectvo USA je na tieto skutočnosti hrdé. Príklady tohto druhu možno uvádzať donekonečna, hoci sa v Bratislave občas hanblivo zamlčujú.

Je nám ľúto, že v Bratislave sa naďalej podnikajú kroky na ďalšie zhoršenie kedysi priateľských vzťahov medzi našimi krajinami, ktoré sú už aj tak v hlbokej kríze, a že sa vo vnútropolitickom zápase hrá protiruskou “kartou”.

Domnievame sa, že občania SR sú schopní vyvodiť z toho závery sami.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Facebook/ Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакии, 02.10.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply