Konferencia „GLOBÁLNA KRÍZA. TÝKA SA TO UŽ KAŽDÉHO” pozýva na dialóg najznámejších ľudí z celej planéty

· Čas čítania: 3 min.

Bratislava 21.7.2021 – Dobrovoľníci Medzinárodného spoločenského hnutia ALLATRA z viac ako 180 krajín sveta pozvali desiatky najznámejších ľudí našej planéty, aby sa vyjadrili k témam medzinárodnej online konferencie “GLOBÁLNA KRÍZA. TÝKA SA TO UŽ KAŽDÉHO,” ktorá sa uskutoční 24. júla 2021 o 17,00 h. SELČ. Medzi pozvanými sú zástupcovia monarchie, OSN, inovátori, vedci, politici, podnikatelia, herci, speváci či mediálne známe osobnosti, ktorí budú hovoriť ku blížiacej sa globálnej kríze, ktorá sa dotkne života každého človeka. 

Už teraz klimatické zmeny vážne zasahujú do života miliónov ľudí na Zemi, ba čo viac, počet katastrof stále pribúda, a to aj na miestach, kde predtým neboli podobné javy. Zároveň zápasíme s enormným ekologickým znečistením, s finančnou krízou, pri ktorej ľudia prichádzajú o svoje istoty, s morálnou krízou, ako aj krízou v oblasti zdravotníctva.  To je len začiatok. Sme si plne vedomí rozsahu všetkých hrozieb, ktoré sú pred nami? Veď posledný rok ukázal, ako málo sme na ne pripravení. Spoločnosť, miesto toho, aby sa začala zjednocovať, sa ešte viac rozdelila. Našťastie to máme šancu ešte zmeniť. Cieľom konferencie je ukázať ucelený obraz o tom, čo je pred nami. To nám pomôže nájsť spoločné riešenie.

Na konferencii sa otvoria témy nadchádzajúcej globálnej krízy, ktorá sa dotkne života každého človeka:

  • Digitálna transformácia, zavádzanie špičkových technológií na báze umelej inteligencie do rôznych oblastí života svetovej spoločnosti: výhody a riziká.
  • Štvrtá priemyselná revolúcia a hrozba masovej nezamestnanosti.
  • Budúcnosť bez práce: príčiny nevyhnutného kolapsu svetovej ekonomiky pri zachovaní spotrebiteľského formátu.
  • Radikálne zmeny vo všetkých sférach spoločnosti.
  • Problém preľudnenia.
  • Intenzívne vyčerpávanie zdrojov planéty.
  • Globálna zmena klímy.
  • Cyklickosť geologických udalostí v závislosti od vonkajších faktorov.
  • Význam každého človeka pri budovaní tvorivej spoločnosti.
  • Prežitie ľudstva a obnova civilizácie.

K témam konferencie sa okrem svetovo známych ľudí vyjadria aj špičkoví odborníci, ktorí pôsobia v danej oblasti. Spoločne s ostatnými rečníkmi priblížia celkový obraz globálnej krízy, ktorá je pred nami. Príprava a oslovovanie rečníkov ukázalo, že všetci sme navzájom prepojení viac, než si dokážeme predstaviť. Nemusíme nečinne čakať a sledovať, ako sa rútime do priepasti. Táto konferencia môže vďaka našej účasti mnohé zmeniť.

Unikátnosť konferencie spočíva v tom, že je pripravovaná a organizovaná obyčajnými ľuďmi, ktorí ju pripravujú vo voľnom čase, pretože im nie je ľahostajná naša budúcnosť. Ide o nekomerčnú, neziskovú a politicky nestrannú udalosť, ktorá sa bude vysielať po celom svete na tisícoch mediálnych kanálov a platformách so simultánnym tlmočením do viac ako 65 jazykov, čo zabezpečí, že rečníkov konferencie bude počuť na celom svete. Je dôkazom toho, že sa vieme zjednotiť a hľadať spoločné východisko zo súčasnej situácie. 

Viac informácií o konferencii:

https://allatraunites.com/sk/globalna-kriza-tyka-sa-to-uz-kazdeho

Priamy prenos konferencie možno sledovať tu:

https://allatraunites.com/sk

(tlačová správa)

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár