Ľ. Blaha: Podávam Trestné oznámenie na prokurátora Tomáša Honza

foto: fb

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. (SMER) podal Trestné oznámenie na prokurátora Tomáša Honza. Vo videu na facebooku vysvetľuje svoje dôvody:

„Pamätáte si na prokurátora Honza? To je ten, čo naháňal novinára Rostasa za to, že citoval Štúrovcov. To je ten, čo prenasledoval Roberta Fica za to, že si dovolil povedať niečo šteklivejšie o Rómoch. To je ten, ktorého úrad kriminalizoval aj mňa, lebo si vážim našich ruských osloboditeľov od fašizmu a nekopem do socializmu. Tomáš Honz je napojený na slniečkárske mimovládky a ako šéf miestnej ideo-polície nás všetkých obviňuje z toho, že podporujeme ideológie, ktoré smerujú k potlačeniu ľudských práv. A tak mi napadlo, čo keby si tu pán Urválek, pardon Honz, vyskúšal svoju vlastnú medicínu. Podávam Trestné oznámenie na prokurátora Tomáša Honza za ten istý paragraf, ktorým naháňa on nás, za trestný čin sympatie k hnutiu smerujúcemu k potláčaniu základných ľudských práv a slobôd. Tomáš Honz počas parlamentného vypočúvania kandidátov na generálneho prokurátora, uviedol dňa 19. novembra 2020 tento výrok: „Mojím vzorom je Ronald Reagan ako prezident Spojených štátov amerických.“ Koniec citátu. Prokurátor Honz, ktorý sa pýši svojím bojom proti hnutiam smerujúcich k potlačeniu ľudských práv, týmto výrokom vyzdvihol amerického prezidenta Reagana, ktorý je priamo i nepriamo zodpovedný za masívne porušovanie ľudských práv, vraždenie státisícov ľudí, porušovanie medzinárodného práva a zločiny proti ľudskosti. Ak by sa prokurátor Honz podobným spôsobom prihlásil k Adolfovi Hitlerovi, Josifovi Stalinovi alebo iným politickým lídrom, ktorí majú na svedomí vojny, masové zabíjanie a porušovanie ľudských práv, určite by bolo voči nemu vznesené obvinenie zo strany jeho vlastného úradu.

Dovoľte mi pripomenúť, čo má na svedomí americký prezident Ronald Reagan a jeho administratíva.
1/. Vraždenie, znásilňovanie a mučenie desiatok tisíc ľudí teroristickými jednotkami Contras v Nikaragui v 80. rokov 20. storočia, ktoré vyústili v totálnu devastáciu krajiny.
2./ Povraždenie státisícov ľudí v Guatemale teroristickými skupinami, ktoré financovali, cvičili a podporovali Spojené štáty americké, na čele s Ronaldom Reaganom, v tejto súvislosti sa hovorí o etnickej genocíde mayských Indiánov v tomto regióne.
3./ V Salvadore teroristické jednotky cvičené americkými špecialistami počas vlády Ronalda Reagana vraždili dokonca aj v kňazov, vrátanie neskôr svätorečeného Oscara Romera, ktorého rozstrieľali priamo v kostole.
4./ Podobne ako v Guatemale, aj tu v Salvadore teroristické jednotky s podporou Reaganovej administratívy masakrovali celé dediny, znásilňovali desaťročné dievčatká, potom ich podrezali alebo obesili a našli sa aj obesené dvojročné deti.
5./ Reagan podporoval aj saudskoarabský režim zodpovedný zá kruté a neľudské zaobchádzanie s občanmi Saudskej Arábie, ktoré pretrváva dodnes.
6./ Počas Iracko-iránskej vojny smerovali irackému režimu Saddáma Husseina zo Spojených štátov zbrane od amerických partnerov, vrátane chémických a biologických zbraní, ktoré Hussein počas Reaganej éry využíval na masakre vlastného obyvateľstva, za čo nesie zodpovednosť aj administratíva Ronalda Reagana.
7./ Reaganova administratíva v osemdesiatych rokov podporovala aj afgánskych islamských fanatikov, ktorým posiela peniaze a zbrane, medzi inými sa hovorí aj o podpore Usámu Bin Ládina, ktorý bol de facto výtvorom americkej administratívy. Terorizmus a porušenia ľudských práv, ktoré majú džihádistické jednotky na svedomí v ostatných dekádach, idú na vrub aj Reaganovej vlády.
8./ Reagan podporoval politicky aj materiálne, krutý diktátorský režim Ferdinanda Marcosa na Filipínach, ktorý má na svedomí – vraždenie, mučenie a porušovanie ľudských práv, ktoré Ragan označoval za oddanosť demokratickým princípom.
9./ V tom istom období podporoval Reagan surovú diktátorskú vládu Generála Suharta v Indonézii, ktorá v rokoch 1975 až 1999 okupovala východný Timor. Napriek dôkazom o masívnom porušovaní ľudských práv, ktoré sa zverejnili v r. 1983 v americkom kongrese, Reagan pokračoval v dodávkach zbraní a politickej podpore neľudského Suhartovho režimu.
10./ Reagan bol zodpovedný aj za americkú inváziu na Grenadu, ktorú ako porušenie Medzinárodného práva odsúdila aj Organizácia Spojených národov. V rozpore s medzinárodným právom bolo aj bombardovanie Líbye, za ktoré bol rovnako Reagan zodpovedný, vrátane všetkých obetí na ľudských životoch.
11./ Reagan podporoval aj rasistickú vládu v Južnej Afrike, ktorá praktizovala apartheid a kruté porušovanie ľudských práv. V Angole podporoval vojenské jednotky Unita, ktoré páchali zločiny proti ľudskosti. V Čade dosadil k moci a podporoval jedného z najsurovejších diktátorov Hissena Habrého, ktorý bol zodpovedný za odpudivé porušovanie ľudských práv, vrátane sexuálneho otroctva.

12./ V rámci studenej vojny Reagan podporoval masívne zbrojenie, čím vážne ohrozoval mier vo svete. V Európe rozmiestnil strely stredného doletu Pershing, čím riskoval jadrovú vojnu so Sovietskym zväzom a ohrozil samotné prežitie ľudstva na planéte. Dalo by sa pokračovať, ale ako verím táto ilustrácia Reaganovej extrémnej politiky stačí na to, aby bolo jasné, že jeho činy smerovali k potlačeniu ľudských práv vo svete. Ak je takýto politik verejne vyzdvihovaný ako vzor pre prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý by mal chrániť spoločnosť pred neľudskými politickými doktrínami, existuje osobitný dôvod na to, aby sa tým zaoberali orgány činné v trestnom konaní a Tomáša Honza stíhali za sympatie a podporu politiky smerujúcej k potlačeniu ľudských práv. Ak Tomáš Honz stíha ľudí sa ďaleko neškodnejšie politické prejavy, je logické, že musí rátať s rovnakou zodpovednosťou za to, že schvaľuje a prejavuje sympatiu k vražednej politike a ideológii amerického prezidenta, ktorý má na svedomí neuveriteľné zverstvá a porušenia ľudských práv po celom svete. Tak čo pán Honz, bude váš úrad rovnako prísny aj sám na seba? Nech sa páči. Ide na vás Trestné oznámenie. Ja len, že karma je zdarma.“

Video: https://www.facebook.com/LBlaha/videos/875208553253264

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Ľuboš Blaha, facebook, 27.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár