Lekárka straší poškodením pečene pri ivermektíne, pri iných liekoch jej to nevadí

· Čas čítania: 3 min.

Všeobecná lekárka Bendová straší, že „pacient si ivermektínom zničil pečeň.“ MUDr. Juraj Mesík, ktorý dlhodobo upozorňuje na pozitívny efekt ivermektínu v liečbe, na ňu reaguje síce sarkasticky, ale vecne.

„Pozor-pozor! Slovensko a karpatskú tlač obchádza strašidlo zvýšených pečeňových testov z IVM!“ začína MUDr. Mesík svoj status na sociálnej sieti. Pridáva medializované vyjadrenia pani lekárky:

„Všeobecná lekárka hovorí, že pacienti proti covidu skúšali rôzne kokteily, lieky, piate cez deviate, čo si pozháňali, a potom sa jej priznali. „Mám pacienta, ktorému Ivermektín nie že nepomohol, ale tak mu zhoršil pečeňové testy, že teraz musíme riešiť to,“ hovorí Jana Bendová.“

Tu je jeho reakcia: „Tak pre pani kolegyňu a iné čivavy trochu o hepatotoxických (pečeň poškodzujúcich – pozn. redakcie) liečivách, ktoré mnohých karpatských lekárov netrápia. Okrem kopca antibiotík, napríklad aj taký paracetamol – bežná to súčasť oných kokteilov „piate cez deviate“.

„Našťastie pani doktorka a karpatská tlač spoľahlivo vedia, že problém bol ivermektín. Keby blbosť kvitla, je Slovensko jeden veľký ružový sad a keby nadnášala, tak nepotrebujeme cesty. A pridal odkaz na odborný článok z časopisu Praktické lekárenství.

Dodáva sarkasticky: „Preboha ľudia, neničte si pečene ivermectinom, tak ako si ich poničili 4 miliardy ostatných ľudí, čo ho za 40 rokov mimo Karpát užívali.“ Na to sa ľudia delia o svoje skúsenosti s ivermektínom i lekármi v diskusii pod Mesíkovým statusom. Pani Renáta píše:

S týmto konštatovaním sa na základe vlastnej skúsenosti plne stotožňujem: “Keby blbosť kvitla, je Slovensko jeden veľký ružový sad a keby nadnášala, tak nepotrebujeme cesty.” Pacientke z mojej rodiny po prevoze na ARO nasadili okrem dexametazonu protizápalovo Olumiant, antikoagulačnú liečbu Clexane a tri druhy antibiotík, vrátane piperacilinu a flukonazolu. Na žiadosť rodiny jej zároveň podali ivermektín a následne začali tvrdiť, že mierne zhoršené pečeňové testy má práve kvôli ivermektínu. Pritom jedným z častých nežiaducich účinkov Olumiantu sú práve zhoršené pečeňové testy, detto u flukonazolu a ďalších podávanými liekov.

Cytotoxicke lieky

Na základe liečby, ktorú sme si sami “krvopotne” zohnali a presadili, našu 71-ročnú pacientku po týždni mohli odpojiť od pľúcnej ventilácie (aj keď ju napájali po 2 týždňoch od prvých príznakov s obojstranným zápalom pľúc a so saturáciou 50!!!). Bola jediná zo širokého okolia, ktorá sa z pľúcnej ventilácie vrátila živá. Na druhej strane ďakujem tým lekárom, čo boli dostatočne otvorení neštandardnej liečbe, ktorú vraj dovtedy nikdy nevyskúšali, a podali ju na základe našej žiadosti. Iní lekári si však svoje nezmyselné výhrady voči ivermektínu nedokázali odpustiť.

Viacerí pridávajú vysvetlenie, ktoré zachytili od lekárov, ktorí úspešne liečia ivermektínom. Zhrňuje to komentár Jozefa: „Počúval som v rádiu lekára, ktorý hovoril, že nie ivermektín poškodzuje pečeň, ale tie parazity, ktoré ten ivermektín pozabíja a pečeň ich nedokáže naraz spracovať. Jedná sa skôr o ľudí z nižších, rozumej zanedbaných pomerov. Dáva to zmysel. Tak som tomu porozumel ja. Nechápem, prečo už nie je ten liek v lekárňach (alebo je len malé množstvo). Je tam plno blbostí, ale to, čo ľudia žiadajú, to tam nie je. Za primeranú cenu.“

Foto: MUDr. Bendová

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár