Maďarsko je prvou krajinou EÚ, ktorá sa pripojila k čínskemu projektu „Silk Road“

Maďarsko sa stalo prvou európskou krajinou, ktorá sa pripojila k čínskemu projektu „Silk road,“ zameraného na posilnenie väzieb medzi Áziou a Európou, rozvoj obchodu a infraštruktúry v regióne.

Ministri zahraničných vecí Číny a Maďarska podpísali v Budapešti memorandum o porozumení pre projekt New Silk Road, známy aj ako projekt „One Belt, One Road,“ oznámil čínsky minister zahraničných vecí vo vyhlásení zverejnenom na svojej internetovej stránke, ako uvádza agentúra Reuters.

Čínsky prezident Xi Jinping v marci povedal, že dúfa, že objem obchodu medzi všetkými účastníkmi projektu za obdobie desiatich rokov prekročí 2,5 biliónov dolárov.

Maďarsko dúfa, že zintenzívni spoluprácu s Čínou, ktorá môže urýchliť výstavbu železnice medzi Maďarskom a Srbskom a ďalších infraštruktúrnych projektov, povedal prezident krajiny János Áder, ako ho citovalo čínske ministerstvo zahraničných vecí. Čína sa tiež podieľa na financovaní a budovaní železnice medzi Maďarskom a Srbskom.

Čínska vláda chce investovať desiatky miliárd dolárov do podpory projektu, ktorý zahŕňa výstavbu železníc, ciest, energetických sietí, plynovodov a ropovodov, námorných a ďalších článkov infraštruktúry z celej strednej, západnej a južnej Ázie do Európy, čím sa rozširuje  prepojenie medzi Východom a Západom.

Preložené z RT

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár