Matovičove alibistické hry

· Čas čítania: 3 min.

Nie je to tak dávno, čo prezidentka vymenovala novú vládu pod zámienkou Matovičovho nákupu ruských vakcín Sputnik.

Matovičove gesto s objednaní ruskej vakcíny bolo skutočne neočakávané. Dalo by sa považovať za jeden z jeho výstrelkov, o ktoré počas jeho vlády nebola núdza.

Súčasná eskalácia napätia na rusko-ukrajinskej hranici stavia Matovičov postup do iného svetla. V politických kruhoch sa o pripravovanej vojne proti Rusku muselo diskutovať dávnejšie a je nepravdepodobné, že by sa k Matovičovi tieto informácie nedostali.

To, že ministerstvo zahraničia vedie zahraničnú politiku, výlučne podriadenú záujmom USA a diktuje ju vládnej politike, bolo zrejmé počas minulej vlády, kedy bol vo funkcii Lajčák. Napriek tomu dokázali premiér aj minister do istej miery uhrať politický konsenzus.

Matovič, zaskočený vlastným premiérskym postom, ho obratom využil na finančné obohacovanie sa tzv. pandémii. Predpokladal, že pod tlakom diktátorských opatrení dovládne na svojom vlastnom súkromnom piesočku, až do momentu, kedy pochopil, že nadnárodné riadenie sa ho chystá vymeniť. Nákupom vakcín na poslednú chvíľu urobil posledné pomstychtivé protestné gesto voči anglo-americkému močiaru.  Za okolností, kedy prevláda euroatlantická dogma, to bolo aj pre neho priveľké riziko.

Musel presne vedieť, akú rozbušku hodí do proamerickej vlády v čase pripravovanej vojny NATO proti Rusku. Nákupom vakcíny zároveň urobil alibistické gesto, vzápätí odstúpil a naďalej pokračuje v nevyspytateľnej hre rokovaním o skúškach Sputniku v Maďarsku. Vo svojej novej úlohe sa správa ako neriadená strela, naďalej vystupuje v úlohe predsedu vlády po boku s poslušným Hegerom. Matovič prejavuje istý typ geniality šialenca, ktorý vypiekol s celou vládou…

Po tzv. odstúpení Matoviča musela Čaputová hibernovaná zo zimného spánku zaujať postoj prezidentky autoritárskeho prezidentského systému a ako odtrhnutá z reťaze so saskárskym Korčokom a Naďom prilievajú olej do ohňa militantnými vyhláseniami proti Ruskej federácii a snažia sa v očiach slovenskej verejnosti rehabilitovať svoje kroky alibistickými pokryteckými nezmyslami  o ruskej agresii voči Ukrajine.

Matovič svedomie nemá, ale strach zrejme áno. Podarilo sa mu vyslúžiť si nehynúcu nenávisť slovenských občanov nekontrolovaným spôsobom riadenia. Ešte pred nákupom ruskej vakcíny stratil podporu nadnárodného riadenia. Svojim krokom zároveň rozohral novú frašku na získanie nového spojenca. Ruska a občanov, ktorí sú naklonení k Rusku. Podľa výskumov verejnej mienky je podpora slovenskej verejnosti Rusku najväčšia spomedzi európskych krajín a v pozícii ministra, bojujúceho, hoci len symbolicky, za ruské vakcíny demonštruje opačný postoj vo viere, že sa mu podarí postupne otupiť verejný odpor.

Matovič hrá politický vabank. Čelí útokom americkej barbíny v prezidentskom paláci, členom vlády a médiám. Postupne sa mu darí stavať sa do pozície politika, prenasledovaného žlčovitou tlačou, ktorej mienka sa zmenila na povel transatlantických chlebodarcov. Už dávno je v pozícii, kde nemá čo stratiť, ale ešte stále môže získať. A možno jeho vtip o sľúbení Zakarpatskej Ukrajiny Rusku – práve v čase, keď si Ukrajina nárokuje časť územia, ktoré dnes patrí Rusku, až takým vtipom nemalo byť.

Striasol sa zodpovednosti za podnecovanie k vojenskému konfliktu, kým Čaputovej, Korčokovi a Naďovi situácia viac nedovolí zastávať úlohu milých neškodných pudlíkov. Agentom vo vláde ostala na krku zodpovednosť za podnecovanie ku konfliktu, odpútavanie pozornosti od presunov amerických vojsk k ukrajinsko-ruským hraniciam a vyrábanie hoaxov na danú tému.  Z presladenej Zuzky sa razom stala diktátorka a štváčska hyena.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár