MUDr. Mesík: Fiasko masového opichávania ľudí a nový drahý liek

Analytik MUDr. Juraj Mesík už vyše roka kritizuje kroky slovenskej vlády a je odborníkov pri riešení pandemickej situácie. Poukazuje na neliečenie pacientov s Covidom-19 a enormný tlak na očkovanie. Aktuálne poukazuje na drahý liek Molnupiravir, ktorého Slovensko plánuje nakúpiť 35 tisíc balení.

„Kšeftári sú opäť vo svojom živle – ako pri meganákupoch špajdlí do nosohltanov, remdesiviru, dávok vírusovej mRNA, monoklonálnych protilátok. Nový kšeft sa volá molnupiravir. A servilní podvodníčkovia a zväzáci jasajú a tliachajú – „prvá tabletka, ktorá pomáha…“. Molnupiravir – nový, teda len minimálne otestovaný liek od Mercku – stojí v EÚ podľa správ z tlače 700 eur jedno balenie,“ konštatuje na sociálnej sieti.

„Takže pri nákupe 70 000 balení hovoríme o kšeftíku za zhruba 49 miliónov eur len na prťavom Slovensku! To sa absolútne oplatilo najať politikov a novinárov celého sveta, aby zakázali používanie Ivermektínu, ako hrob mlčali o zinku, vitamíne D a jeho derivátoch, melatoníne etc. a tliachali o zvýšených hepatálnych testoch, konskom odčervovači a podobne. Všetko, len aby sa masy ľudí nedostali k včasnej, účinnej, bezpečnej a lacnej liečbe.

Vitamín D aj zinok sú síce v terapii covidu rovnako účinné ako molnupiravir (ak máme veriť biednym piatim štúdiám) – a Ivermektín (IVM) a melatonín oveľa účinnejší – a všetky sú nepochybne aj oveľa bezpečnejšie – ale ako má veľký farmabiznis a štátni kšeftári zbohatnúť na látkach čo stoja po jednom eure?“ hodnotí.

K tabuľke:
V 1. stĺpci je meno prípravku,
v 2. stĺpci miera zlepšenia podľa štúdií v %,
v 3. počet vedeckých prác (takže o vitamíne D ich hodnotili 53, o zinku 20 – o 700 x drahšom molnupiravire celých 5),
v 4. stĺpci počet pacientov v štúdiách ( vitamín D 66 000, zinok 50 000 – molnupiravir 2000 – takže o jeho nežiadúcich účinkoch vieme zaručene len úplné minimum)

a v 5. stĺpci cena za jednu kúru

A jasot kontrahovanej tlače:

„Dušan Mikušovič – Slovensko kúpi 70-tisíc balení molnupiraviru, prvej tabletky, ktorá pomáha pri liečbe covidu“
„Infektológ Peter Sabaka víta nákup molnupiraviru na liečbu covidu, ktorý sa podáva v kapsulách. „Je lacnejší ako monoklonálne protilátky a je mimoriadne účinný v prevencii ťažkého priebehu hospitalizácie a smrti. Ak sa nasadí počas prvých piatich dní od nástupu symptómov, tak o 50 % znižuje riziko, že človek bude potrebovať nemocnicu.“

V inom príspevku hodnotí efekt vakcín.

Jeseň rozbila vakcinačné ilúzie na prach. Na grafe je explozívne rastúci denný prírastok nových „prípadov“ v niektorých super-očkovaných krajinách EU + Počty nových „prípadov“ v A, NL, DK, D a na Islande pritom prevyšujú všetky doterajšie maximá, keď tam mali 0% očkovancov.

Rakúsko 69% vax
Holandsko 77 % vax
Dánsko 78% vax
Nemecko 70% vax
Island 83% vax
Francúzsko 76% vax
Portugalsko 89 % vax

Rozdiel medzi Indiou s IVM a Rakúskom bez neho je 200 násobný. Samozrejme Indovia menej testujú. Lenže ak sa pozriete na počet denných úmrtí na milión obyvateľov, zistíte, že rozdiel je skoro 30 – násobný – Rakušanov dnes denne s covidom zomiera viac na milión ľudí, ako v Indii v máji, pred nasadením Ivermektín. Rozdiel medzi Holandskom a Francúzskom: pri rovnakom % očkovancov (77% NL, 76% F) majú v Holandsku 4,5 x viac „prípadov“ ako vo Francúzsku. A sme doma , stará mama – v hre sú oveľa silnejšie faktory ako počty opichancov. Napríklad geografická poloha a vitamín D. Vďaka nej vývoj v južných krajinách EU ako je F a PT zaostáva o pár týždňov za vývojom v severnejších krajinách EU, ale sleduje tú istú trajektóriu.

Pre veriacich sv. Pfizera sú toto príliš zložité veci. Ich odpoveď je univerzálna – „príliš nízka miera zaočkovania“. Kým nebude 300% a na celom svete, nebude dobre, konštatuje MUDr. Mesík na Facebooku.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: MUDr. Juraj Mesík, facebook, 24.11.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár