MUDr. Mesík: Prečo vedú Merck, korupčné médiá a vlády zúrivú vojnu proti Ivermektínu?

Farmaceutická spoločnosť Merck požiadala v pondelok 11. októbra americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), aby schválil na núdzové použitie jej liek proti ochoreniu COVID-19 s názvom molnupiravir. Spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že spolu s partnerskou firmou Ridgeback Biotherapeutics podala žiadosť o schválenie „experimentálneho perorálneho antivirotika na liečbu dospelých osôb s miernym až stredne vážnym priebehom covidu.“ Tento liek má slúžiť na zmiernenie príznakov covidu a urýchlenie uzdravovacieho procesu. Do konca roku chce Merck vyrobiť desať miliónov dávok tohto lieku. Vláda USA sa zaviazala, že v prípade chválenia FDA, kúpi od spoločnosti 1,7 milióna dávok molnupiraviru.

MUDr. Juraj Mesík na sociálnej sieti vysvetlil, prečo vedú Merck, korupčné médiá a vlády tak zúrivú vojnu proti vysoko účinnému a bezpečnému Ivermektínu (IVM). „Prečo robia všetko len aby sa tento liek 100 x bezpečnejší ako aspirín a voľnopredajné analgetiká a iné lieky nedostal do voľného predaja v lekárňach?“ pýta sa.

Odpoveď je podľa neho veľmi jednoduchá.

„WHO nakupuje IVM za cenu 2 centy za 6 mg tabletku. Na včasnú liečbu alebo postexpozičnú profylaxiu covidu potrebujete povedzme 10 takých tabletiek (podľa hmotnosti o niečo viac alebo menej) – teda náklady na včasnú liečbu covidu sú 20 centov. V Egypte kúpite v lekárni – teda so ziskami a maržami pre všetkých – 8 x 6 mg za zhruba 1 dolár/ euro.

Na svoj nový „superliek“ – minimálne otestovaný na účinnosť a úplne neotestovaný na strednodobú a dlhodobú bezpečnosť – má Merc už dnes kontrakt s vládou USA na dodávku 1,7 miliónov balení po 700 dolárov za kus. Utešený kšeft za 1, 2 miliardy. Na ten sa, keďže je covid oficiálne aj v EÚ rovnako „neliečiteľný“ ako v USA (zabudnite na HCQ, Zn, IVM, D a iné vysoko účinné, bezpečné a lacné generiká…) rýchlo nabalia ďalšie miliardy v Európe,“ myslí si.

„To sú, tak ako predtým remdesivir a dnes experimentálna vírusová mRNA, kšefty, pre ktoré je obetovanie pár stoviek tisíc životov Američanov či Európanov ponechaných bez účinnej a bezpečnej včasnej liečby niekomu určite oplatilo,“ píše Juraj Mesík.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ MUDr. Juraj Mesík, facebook, 12.10.2021

2./ Farmaceutická spoločnosť požiadala o schválenie svojho lieku proti covidu, rtvs, 11.10.2021

3./ Merck seeks US authorisation for pill to treat COVID, https://www.aljazeera.com/, 11.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár