MUDr. Visolajský: Nastal čas, aby sa reštrikčné opatrenia nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie

· Čas čítania: 2 min.

Lekár nitrianskej nemocnice a člen krízového štábu Peter Visolajský sa opäť predstavil v negatívnom svetle. V statuse na Facebooku vyjadril názor, že nastal čas, aby sa ľudia začali deliť na tých, ktorí sú zaočkovaní a nebudú potrebovať lockdown a karanténu a na tých, ktorí sa očkovať nechcú a prídu o svoju „slobodu“.

Lekárovi sa nepáči, že za chvíľu budeme mať viac vakcín, ako ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať. Po tom, ako sa otvorila čakáreň na očkovanie pre všetkých, sa ukázalo, že Slováci až taký záujem nemajú a bude veľmi ťažké zaočkovať plánovanú väčšinu.

„V krátkej dobe, budeme mať k dispozícii viac vakcín ako bude ľudí, ktorí sú ochotní sa dať zaočkovať. Aktuálne prihlásení ľudia budú zaočkovaní do pár týždňov. Začína sa ukazovať, ako málo ľudí na Slovensku sa chce dať zaočkovať. Čo je hrozná správa. Ako vidíme vo svete ani prekonanie veľkej vlny nezaručí, že ďalšia vlna nepríde v krátkom čase znova. A ani zaočkovanie iných nezabezpečí ochranu pred koronavírusom neočkovaného,“ konštatuje.

„Ale prečo by tieto obmedzenia mali podstúpiť tí zodpovední? Tí, čo sa dali zaočkovať?“ pýta sa.

Visolajský zastáva názor, že je čas, aby zaočkovaní ľudia začali mať výhody „slobodného života“ a naopak tí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, aby zostali obmedzovaní lockdownami a karanténami.

„Myslím, že s dostatkom vakcín už nastal čas, aby sme reštrikčné opatrenia už nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie. Kampaň na podporu očkovania hlása, že očkovanie je sloboda, tak tento slogan skutočne naplňme! Ten, kto sa chce chrániť vakcínou, bude vakcínou chránený a lockdown nepotrebuje. Ten kto vakcínu odmieta, musí sa chrániť lockdownovými opatreniami, karanténou a testovaním,“ vysvetľuje.

„S dostatkom vakcín nastal čas, aby sme reštrikčné opatrenia už nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie,“ myslí si MUDr. Visolajský.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Peter Visolajský facebook, 6.5.2021

2./ Pomáha riadiť pandémiu a hlási, že je čas rozdeliť ľudí podľa očkovania. Kto sa nedá, príde o slobodu!!! Magazín 1, 6.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár