Nechápem myšlienkové pochody nezaočkovaných. Ak sa nezaočkovaný modlí a prežehnáva, môže byť pokrytec

MUDr. Vilam Dobiáš, ktorý sa zapojil do vakcinačnej kampane: „vakcína je sloboda“, rozvíja na portáli slovoplus.sk nasledovnú úvahu. Článok má názov: Očkovanie ako prejav úcty k pápežovi.

„Keď politici broja proti vakcinácii, žasnem, ale beriem to ako súčasť špinavej časti politiky, odvrátenej od služby verejnosti. Keď proti očkovaniu dávajú vyhlásenia poprední predstavitelia Cirkvi, tak tomu nerozumiem, a to sa považujem za veriaceho katolíka aj člena Cirkvi.

Vraj prístup výlučne očkovaných na zhromaždenia s pápežom ešte viac rozdelí slovenskú verejnosť, požiadavka na očkovanie je donucovaním, chudáci starí a chorí by sa radi zúčastnili, ale ako neočkovaní budú mať odopreté stretnutie s hlavou Cirkvi, a pribúdajú ďalšie dôvody…

Nie je taká choroba, ktorú by viac zhoršilo očkovanie ako ochorenie na Covid-19. V súvislosti s očkovaním zomreli na Slovensku teoreticky štyria ľudia, na Covid-19 12 500. Očkovaní sa môžu nakaziť, ale nepotrebujú hospitalizáciu a nezomierajú. Ak nakazia iného, tak s minimálnou vírusovou náložou. Dnes nikto z odborníkov, ktorí sa venujú tejto problematike aj inak ako na sociálnych sieťach, nepochybuje o vakcinácii ako jedinej forme na zabránenie ďalších úmrtí na jeseň. Preto som presvedčený, že skutočne veriaci ľudia by už mali byť očkovaní, pretože je to praktický prejav pre kresťanov povinnej lásky k sebe a blízkym.

Nechápem myšlienkové pochody nezaočkovaných zdravotníkov a hnutia mysle nezaočkovaných kresťanov. Je to síce ich voľba, ktorú beriem na vedomie, ale za seba musím povedať, že to hodnotím ako nekresťanský postoj. Ak sa nezaočkovaný modlí a prežehnáva, môže byť pokrytec.

Svätý Otec František príde na Slovensko a je to pre nás všetkých kompliment. Verím, že Boh nedovolí, aby sa pri stretnutí s ľuďmi nakazil, ale možné to je. Skúsme si predstaviť, ako by nás svet preklial, keby sa nakazil na návšteve u nás. Na návštevu sa ľudia pripravujú a tešia, vzácne návštevy si mimoriadne uctievame. Keď cítim potrebu byť v blízkosti pápeža, mal by som sa pripraviť. Očkovanie a sviatosť zmierenia sú to najmenej,“ cituje lekára Slovo+.

Viliam Dobiáš, lekár záchranár

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Očkovanie ako prejav úcty k pápežovi, slovoplus.sk, 26.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár