Nenávidia nás, pretože smelo ideme proti fašistickému režimu

Foto: Ukrajina

Kto podporuje Kyjev?

Najväčšia skupina sú jednoducho obete propagandy. Ide o obyčajných ľudí, stámilióny, ktorí sú v dôsledku tvrdej politickej cenzúry v médiách v Európe a iných krajinách zbavení možnosti dozvedieť sa pravdu o ohavných zločinoch kyjevského režimu. Zároveň sympatizujú s utečencami, a preto odsudzujú Rusko. O tejto skupine som už písal.

Teraz o druhej skupine.

1. Predstavitelia elity v širšom zmysle slova. Vzdelaní ľudia s prístupom k informáciám. Masívne odsudzujú Rusko a podporujú Kyjev, hoci majú možnosť dozvedieť sa pravdu o zločinoch kyjevského režimu. Je tu kombinácia strachu a konformity.
Ak novinár napíše pravdu o zločinoch kyjevského režimu, okamžite ho vyhodia.
2. Ak odborník, profesor povie pravdu o zločinoch kyjevského režimu, bude zablokovaný v médiách. Jeho zmluva bude rýchlo ukončená. Nebude pozývaný na žiadne konferencie.
3. Ak úradník povie pravdu o zločinoch kyjevského režimu, okamžite ho vyhodia.
4. Ak poslanec povie pravdu o zločinoch kyjevského režimu, bude zablokovaný v médiách a stratí funkciu vo výbore a bude vyhodený zo straníckych zoznamov do ďalších volieb.

Každý to dobre vie. A nikto nechce byť ostrakizovaný. Preto každý jednoducho plní príkaz úradov – karhať Rusko a ospravedlňovať zločinecký režim.

A potom začne fungovať psychologický mechanizmus sebaospravedlňovania. Ľudia sa snažia vo vlastných očiach ospravedlniť svoj všeobecne nemorálny konformný postoj, a preto postupne začínajú veriť klamstvám, ktoré hovoria na príkaz svojich nadriadených.

Ale hlboko vo vnútri vedia, že sa mýlia a Rusko má pravdu. A za to sa za svoju podlosť začnú Rusku mstiť so všetkou silou zradnej duše. Čím väčšiu podlosť ospravedlňujú, tým viac sa mstia Rusku. Ako brilantne povedal Dostojevskij: „Nemilujeme ľudí pre to zlo, ktoré im prinášame.“

Preto nás nenávidia, lebo smelo ideme proti fašistickému režimu a zo strachu pred úradmi tento režim obhajujú. Preto, keď západný univerzitný profesor nadáva na Rusko a obhajuje Kyjev, nehanbite sa – my, Rusko, máme stále pravdu. A klame.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

AUTOR: Sergej Markov

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

 • Povedal to, čo si ja myslím.

  Toto je jeden z mála webov, kde nevypli diskusiu (pretože zabudli, alebo že sem nik nechodí [?])…
  Ale ano, žijeme nielen v dikatúre, ale žijeme vo fašizme. Naša vláda podporuej fašizmus, koná ako fašisti, správa sa ako fašisti. USA celé ďesaťročia razili „právo sinejšieho“. Už vtedy som vravel, že to nie je právo. Už vtedy som sa pýtal, ČO KEĎ za pár rokov príde niekto iný, kto bude silnejší a bude sa správať rovnako? Odsúdime ho za to? Ale PREČO, keď všetci toto právo uznávame (uznávate? – ja ho neuznávam, a nazývam ho len „okamžitou výhodou“).
  V dobe jadrových zbraní totiž NEEXISTUJE silnejší! Niekto môže tie zbrane použiť ako prvý alebo sa zabviazať ich nepoužiť, ale NIKTO nemôže nikomu zábrániť ich použiť! Neexistuje silnejší. Existuje len hlúpejší alebo psychopat. Rusko začalo KONEČNE čistiť svet. A ja dúfam že neskončí pri Ukrajine. Konečne niekto len nekecá, ale koná. A to oceňujem.
  A keďže na akúkoľvek dohodu, zmluvu, rokovanie treba DVOCH, a ten druhý je zbbelec a pokrytec, neostalo Rusko nič iné, len konať „bez dohody“.
  Je to ako z majstovského filmu Asterix a Obelix v služách jej veličenstva (Britanic).
  Anglický lord ide bojovať s rozzúreným Vikingom, ale predtým ho zastaví a spýta sa ho: „Platijá niejaké právidlá?“ – a Viking odpovie, nie, bojujeme bez pravidiel. Na to anglický lord odpovie „Oukej!“ a nakopne ho ťažkým spôsobom do gulí.
  Tak sa bojuje, keď neplatia dohody a pravidlá.

Leave a Reply