Obdivuhodná odvaha. Nemecký redaktor: „Už mám dosť korona-lží, nebudem viac mlčať“

Je to prvý redaktor nemeckého televízneho mainstreamu, ktorý odoprel vernosť oficiálnej propagande nespočetných korona-klamstiev a verejne ju pranieruje

V dlhom otvorenom liste, publikovanom na portáli Multipolar-Magazin o.i. vyhlásil:

„Už nemôžem a nechcem viac byť mlčiacim spolupáchateľom korona-lží, ktoré šíria verejno-právne médiá, včítane ARD.“

42-ročný Ole Skambraks, Nemec s dánskymi koreňmi, nie je „hocijaký“ redaktor, ale je to vzdelanostne vysokokvalifikovaný a neobyčajne sčítaný redaktor.

Nájde sa po prečítaní týchto riadkov aj v SR a ČR (moje články publikuje pravidelne aj jeden konzervatívny český portál) odvážny redaktor mainstreamu, ktorý sa nebojácne a objektívne vyjadrí ku korona politike slovenskej/českej vlády a jej epidemiológov (ktorí len kopírujú nemeckú korona politiku) a k nariadeniam vedenia redakcie ohľadne podávania informácií o korone?

Je obdivuhodné a chvályhodné, že Skambraks dokázal vo svojej exponovanej pracovnej pozícii preraziť rafinovaný a hrubý múr cynického mlčania, ktorý ho obklopoval a v liste nemilosrdne zaútočil na svojho zamestnávateľa a tým na celú diktátorskú korona politiku nemeckej vlády.

Ďalej citujem z jeho listu:

„Nemôžem viac mlčať a akceptovať to, čo sa deje viac ako poldruha roka u môjho zamestnávateľa, verejno-právnej televízii.

V jej štatútoch a v zmluvách so štátom sú slová ako vyváženosť, súdržnosť spoločnosti a diverzita v spravodajstve. Praktizuje sa ale niečo celkom iné. Skutočná výmena názorov, ktoré odzrkadľujú mienku všetkých častí spoločnosti neexistuje.“

Ole Skambraks je podľa tvrdení dvanásť rokov redaktorom verejno-právnej televízie a bol od začiatku korona krízy zástancom toho, že práve verejno-právne médiá, televízia a rádiové vysielania musia podporovať dialóg medzi prívržencami korona opatrení a ich kritikmi, ako aj medzi tými, ktorí majú ustavičný strach pred vírom a tými, ktorí majú obavy, že svoje práva už nenávratne stratia a tiež medzi prívržencami očkovania a odporcami očkovania. Skambraks ale dobre vie, že to sa takmer vôbec nekonalo.

Odvážna reakcia redaktora Skambraksa je len ďalším presvedčivým dôkazom toho, že žijeme v diktatúre, v nebezpečnej diktatúre korony (a tá je o to nebezpečnejšia, že v nej nás ovládajú politici podporovaní egocentrickými vedcami, ktorí majú aj psychopatické štruktúry).

Tento človek konal nezištne a len na základe svojho vnútorného presvedčenia, že musí vyjaviť verejnosti pravdu, a to bez ohľadu na seba a na možnú stratu svojho redaktorského miesta. Mám pre neho obrovský obdiv  a zároveň nesmierny rešpekt.

Ešte dodám, že otvorený list Skambraksa obsahuje množstvo fundovaných argumentov, ktoré nemožno nijako vyvrátiť.

Obohatil aj moje poznanie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: obdivuhodna-odvaha-redaktor-ard-uz-mam-dost-korona-lzi-nebudem-viac-mlcat; hlavnespravy.sk;12.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár