Očkovací pas bol vytvorený 2 roky pred začiatkom pandémie

· Čas čítania: 4 min.

Mnohí si povedia – náhoda! Iní budú namietať, že je to iba ďalší nezmysel a nemôže to byť pravda. Obvinia blogerov z ďalšieho čmárania kvôli humbuku a zárobkom, aby svojim falošným materiálom zdiskreditovali „mysliacu spoločnosť“.

Predstavím Vám niekoľko dokumentov, ktoré vypracovala Európska komisia na vytvorenie pasov preukazujúcich očkovanie.

Európska komisia 26. apríla 2018 prvýkrát zverejnila návrh očkovacích pasov (odkaz na konci článku). Podrobnejšie riešenie bolo predstavené v dokumente operačného plánu začiatkom roka 2019 (odkaz). Je zaujímavé, že v dokumente používajú niekoľko termínov, napríklad: možnosť pandémie a „neočakávaných ohnísk“.

V septembri 2019 nasledoval globálny summit o vakcínach (na pozvanie). Stretnutie zorganizovali Európska komisia a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Zúčastnili sa ho politickí vodcovia, zástupcovia OSN, zástupcovia ministerstiev zdravotníctva, poprední vedci, zdravotnícki pracovníci, ako aj Nanette Cocero, globálna prezidentka pre vakcináciu v spoločnosti Pfizer a Seth Berkley, generálny riaditeľ GAVI, globálnej aliancie pre vakcíny Billa Gatesa.

Očkovací pas bol vyvinutý 2 roky pred začiatkom pandémie

Podujatie sa uskutočnilo iba 36 dní pred neslávnym simulačným cvičením pandémie koronavírusu (pozri odkaz), ktoré podporila Nadácia Billa a Melindy Gatesových, Svetové ekonomické fórum a Škola verejného zdravia Johna Hopkinsa Bloomberg (Johns Hopkins Center for Health Security). Pandemické cvičenie Event 201 sa konalo 18. októbra 2019.

Plánovanie pandémie sa na tomto samite jasne preukázalo. Kľúčové dokumenty distribuované účastníkom zahŕňali správy o plánovaní pripravenosti na pandemickú chrípku, cvičenie pandemickej chrípky pre Európsku úniu, cvičenie vtáčej chrípky a plánovanie pripravenosti na pandemickú chrípku (odkaz).

Je tiež pozoruhodné, ako rýchlo po vypuknutí pandémie boli vyvinuté PCR testy na stanovenie prítomnosti koronavírusovej infekcie, ako aj vakcíny. Vývoj vakcíny sa dá zvyčajne rozdeliť do troch fáz.

V základnom výskume vedci experimentujú s rôznymi prístupmi v snahe nájsť bezpečnú a reprodukovateľnú formuláciu. Po laboratórnom testovaní vakcíny sa začínajú klinické skúšky, pri ktorých sa testuje bezpečnosť, účinnosť a vedľajšie účinky vakcíny u rôznych cieľových skupín. Potom sa začína výroba a distribúcia vakcíny. Celý tento proces trvá v priemere 15 – 20 rokov.

Očkovací pas

Mnoho štátov si už vytvorilo svoje vlastné „očkovacie pasy“. Napríklad v Kazachstane je možné tento pas získať elektronicky na portáli verejných služieb až po podaní druhej vakcíny proti koronavírusu. Zatiaľ je nevyhnutný iba pre zahraničné cesty, ale myslím, že jeho využitie sa rozšíri. Na vstup do inštitúcií, ako sú divadlá, kiná, športové centrá a kluby, ako aj reštaurácie a ďalšie zariadenia, sa stále používa nedávno predstavená mobilná aplikácia s názvom „Ashyq“.

Očkovací pas bol vyvinutý 2 roky pred začiatkom pandémie
Aplikácia pri skenovaní čiarového kódu zobrazuje zhodnú farbu. Ak máte pozitívny PCR test, vaša farba je červená, čo zakazuje návštevu všetkých miest. Ak ste boli očkovaní, potom máte zelenú farbu a máte prístup ku všetkému. Pripomína semafor a pravidlá cestnej premávky. Porušenie znamená vysokú pokutu a obmedzenie ľudských práv.

Pamätám si film z roku 2005 The Island, ktorý produkoval Michael Bay. Sterilný svet, v ktorom žijú zdraví a šťastní ľudia. Akí starostliví sú tvorcovia tohto nového sveta! Poskytli jeho obyvateľom pohodlnú a bezstarostnú existenciu, ľahkú prácu, zdravé jedlo. A všetci sú „absolútne šťastní“. Myslím to ironicky.

Žijú slobodne, nemyslia na nič a snívajú len o jednom: dostať sa na krásny ostrov – poslednú pevnosť civilizácie pod holým nebom, jediné miesto, ktoré neutrpelo neuveriteľnú ekologickú katastrofu, o ktorej boli tak silno presvedčení. Film, v ktorom ľudia používali digitálne meno, napríklad Lincoln 6 Eco a život človeka bol dokonale ovládaný systémom.

Pri pohľade na súčasnú situáciu vo svete chápete, že implementácia scenára tohto filmu nie je ďaleko.

Odkazy na dokumenty:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Паспорт вакцинации разработали за 2 года до начала пандемии, webcache.googleusercontent.com, 2.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár