Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami

Foto: Nový Čas

Ako uviedol Nový Čas v jednom z vodných rajov, konkrétne v Turčianskych Tepliciach selektujú ľudí.

Pred kúpaliskom sa tiahol rad ľudí. Podaktorí z neho neskôr odchádzali s dlhým nosom, avšak zaskočení zostali aj šťastlivci, ktorým sa podarilo dostať dnu. Kým väčšina ľudí mala na ruke čiernu pásku a čip, ostatných, ktorí neboli zaočkovaní, alebo nemali platný test, označkovali žltým náramkom. To znamená, že nesmú prejsť do interiéru areálu a môžu sa zdržiavať len vo vonkajšej časti. Ako informujú obľúbené kúpele na svojich oficiálnych stránkach, vstup do vonkajších bazénov je možný aj bez testu. Vstup do interiérových prevádzok je už však prísnejší.

„V prípade, ak sa klienti nepreukážu negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 24 hodín alebo PCR testu nie starším ako 72 hodín, respektíve potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 starším ako 14 dní po druhej dávke alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 180 dní, majú v rámci zakúpeného vstupu nárok len na vonkajšie priestory a prevádzky v areáli,“ písali na svojej stránke. Mnohí návštevníci však odchádzali z kúpaliska zaskočení.

„Mám dovolenku, prišla som sem vlakom a chcela som sa len opaľovať. Otočili ma naspäť, že nezaočkovaní majú plnú kapacitu. Na stránke mali napísané, že vonkajšie bazény sú úplne bez testu. Úplne ma to prekvapilo,“ prezradila Janka (39) z Martina. V šoku zostala aj rodina Pavla (53) z Čadce, ktorej až pri vstupe oznámili, že limit pre vstup nezaočkovaných je plný a nemôžu ich dnu pustiť. „Ráno sme si pozerali informácie na stránkach kúpaliska, či sa tu oplatí prísť, lebo sme z Čadce. Bola tam informácia, že do vonkajších bazénov môžeme bez problémov,“ povedal nahnevaný Pavol.

Rovnako to nahnevalo aj Michala (39) z Krupiny, ktorý sa so svojou rodinou vracali z dovolenky z Liptova. „Boli sme v Bešeňovej aj v aquaparku v Liptovskom Mikuláši, tam bolo všetko úplne bez problémov, milí a ústretoví ľudia. Tu sme sa zastavili ešte okúpať a otvorene poviem, ak by sme tu neboli s deťmi, otočím sa na päte,“ stroho odvetil Michal s tým, že druhý šok nastal po tom, čo dostali čip s páskou na vstup. „Kým ostatní dostávali čiernu pásku a čip, my sme dostali žltú pásku a čip. Takéto rozdeľovanie nerobí dobrotu,“ zdôraznil.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Časť ľudí zúrila, nedostali sa na kúpalisko: Očkovaných a neočkovaných triedia farebnými náramkami. Nový Čas, 30.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár