Orbán obviňuje Sorosa z oslabovania Európy utečeneckou vlnou

Add Comment

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil miliardára Georgea Sorosa (vl. menom György Soros), že ako prominentný člen kruhu „aktivistov“ sa snaží sabotovať európske národy podporou utečeneckého smerovania z Blízkeho východu: „Jeho meno je najjasnejším príkladom človeka, ktorý podporuje všetko, čo oslabuje národné štáty a mení tradičný európsky životný štýl. Títo aktivisti sa podporou prisťahovalcov stávajú súčasťou medzinárodnej ľudsko-pašeráckej siete.

Presne tie mimovládne organizácie, nadácie a inštitúty východnej Európy, ktoré sú sponzorované „filantropom“ Sorosom cez granty a napomáhajú hladkému priebehu utečeneckej invázie do Európy, kritizovali Orbána za stavbu ochranného plotu na hraniciach, sprísnenie azylových zákonov a protiimigračnú rétoriku.

Hra mocenských skupín

Ako tvrdí Kerry R. Bolton z Foreign Policy Journal, mocenské spektrá od sionistických po americké „jastrabie“ kolóny (na čele so stratégmi a autormi dokumentu „Čistý prielom – Nová stratégia pre zaistenie ríše“)  vnímajú inváziu moslimov radikálneho typu do Európy a je pre nich súčasťou globalizačného procesu. Práve týchto extrémistov podporovalIzrael a USA pri vytváraní chaosu v predtým stabilných štátoch (Afganistan, Juhoslávia, Líbya, Sýria). Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sionistické vedenie sa bude báť migrujúcich moslimských ozbrojencov ako zvestovateľov antisemitizmu v Európe. Ako sa však ukazuje, antisemitizmus je základom sionistického bytia a ich vzťah je symbiotický.

Na vyššej dialektickej úrovni globalistickí blogeri, lobisti a služobné bábky podporujú „hijrah“. Ako naznačil v roku 2012 rabín Baruch Efrati, hlava náboženskej školy v Efrate, jeho nenávisť voči západnému kresťanstvu je väčšia ako voči islamu. Na otázku študenta „Ako mohli Židia vrátiť kresťanom Európu?“, kde bola moslimka zvolená za starostku (mesta Visoko v Bosne), Efrati odpovedal: „Židia by sa mali radovať z toho, že kresťanská Európa stráca svoju identitu. Je to trest za to, čo nám robili stovky rokov počas nášho exilu. Nikdy neodpustíme európskym kresťanom porážku miliónov našich detí, žien a starých ľudí… Nielen za nedávny holokaust, ale za celé generácie, konzistentným spôsobom, ktorý charakterizuje všetky frakcie pokryteckého kresťanstva… Aj keď sme v hlavnej vojne s regionálnymi Arabmi o izraelskú zem, islam je stále oveľa lepší než kresťanstvo. Židia sa musia modliť, aby islamizácia Európy neuškodila Izraelčanom.

Sýria, Irán a podpora migrácie do „severného raja“

Sekulárne štáty Blízkeho východu ako Sýria a Irán sú považované za primárne ciele pre proizraelských stratégov vo Washingtone. Sú „nažive“ ako posledné dva, kým všetky nepohodlné režimy naokolo boli zvrhnuté. Destabilizácia regiónu rezultovala v masové vysídlenie obyvateľstva, ale jeho konvergencia a hromadná „cesta za krajšími zajtrajškami“ v Európe nie je náhodná. Kto dal túto masu do pohybu?

Milión prijatých migrantov Európskou úniou ročne je výslovné želanie a plán menového špekulanta a patróna revolúcií Georgea Sorosa, ktorý chce ku každému utečencovi „pribaliť“ grant 15 tisíc eur. Sorosov argument znie, že migranti poskytnú ekonomický stimul. Aký stimul a pre koho? Ďalší plutokrat a obhajca „európskych hodnôt“ (z ktorých sa týmto spôsobom stane čoskoro pejoratívum) je Peter Sutherland, direktor Svetovej obchodnej organizácie (WTO), európsky predseda Trilaterálnej komisie Davida Rockefellera a člen Bilderberg Group, poradca CFR, predseda Goldman Sachs a významný globalizačný hráč.

Goldman Sachs je primárny sponzor afro-levantského demografického posunu do Európy. Sutherland už dostatočne nahlas povedal, že treba potláčať protiimigračnú rétoriku a útočiť na tendencie, ktoré by chceli chrániť štátnu suverenitu. Dôvod? Ako sám uviedol, v migrantoch vidí lacnú pracovnú silu a dane. A aký je nakoniec plán s Európanmi? Možno napovie gróf Coudenhove-Kalergi, plány pre „Európanov zajtrajška“ a podpora jeho ideí najväčšími bankármi doby (o téme píše Patrik Sloboda v článku „Krstný otec hybridizácie Európy“ (časopis ZEM&VEK 12/2015, str.56-58) alebo Juraj Pokorný na webe v príspevku „Coudenhove-Kalergi: etnická samovražda Európy prostredníctvom vnúteného miešania rás“).

Dnešní poslovia vôle „tých za oponou“

Soros odpovedal na Orbánove slová veľmi zaujímavým spôsobom: „Jeho plán považuje ochranu štátnych hraníc za cieľ a utečencov za prekážku. Náš plán považuje ochranu utečencov za cieľ a štátne hranice za prekážku“. Na obdobné záškodnícke praktiky „sietí aktivistov“ a predĺžených rúk „filantropov“, v podobe neziskových a mimovládnych organizácií, pohotovo zareagovalo Rusko ich „vypnutím“. Európske štáty zatiaľ k takému kroku, alebo naň, nedospeli.

Existuje nejaká konšpirácia (=sprisahanie) medzi sionistami, neokonzervatívcami, plutokratmi, liberálmi a washingtonskými stratégmi? Kerry R. Bolton odpovedá možno, ale nie nevyhnutne. Ako mnohokrát v histórii môže ku konvergencii cieľov, aj keď dočasne, dôjsť aj medzi rivalmi (pričom rivalita je niekedy hereckým výkonom). Tieto frakcie sa zhodli, že afro-levantská migrácia je nástrojom pre zničenie stability národov a kultúr a pretvorenie sveta podľa požadovaného obrazu.

Zdroje: Bloomberg, Foreign Policy Journal, Ynetnews, CNN, Open Society Foundations, Conservative Headlines, petersutherland.co.uk, Global Research

Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."

Pridaj komentár

  & Časopis