Osamotený demonštrant, alebo v USA na životoch bielych nezáleží?

· Čas čítania: 3 min.
Foto: TASS

K pomerne zaujímavej, až pikantnej epizóde došlo v nedeľu v New Yorku. Mal sa tam uskutočniť pochod na podporu života ľudí bielej farby pleti, ktorý sa mal konať práve s podobným heslom – „Pochod na ochranu života bielych“. Protestná akcia sa skončila totálnou fraškou. Približne dvadsať prívržencov hnutia „Black Lives Matter“ – BLM („Na čiernych životoch záleží“) a protifašistických organizácií, zorganizovali odvetnú demonštráciu a snažili sa prekaziť akciu… jedinému účastníkovi „Pochodu na ochranu života bielych“. Tejto protestnej akcie sa naozaj zúčastnil len jeden jediný človek.

V priebehu posledných dvoch týždňov aktivisti na sociálnych sieťach vyzývali ľudí, aby sa v nedeľu zúčastnili na „Pochode na ochranu života bielych“ a mala to byť protikladná akcia k tým demonštráciám a protestom, ktoré organizujú prívrženci hnutia „Black Lives Matter“ – BLM („Na čiernych životoch záleží“) . Príslušná skupina na sociálnej sieti Telegram zhromaždila približne 2,5 tisíc ľudí.

Protestné akcie sa mali konať v niekoľkých mestách v USA a hlavnou sa mala stať demonštrácia v New Yorku, blízko známej „Trumpovej veže“. Mali to byť klasické akcie – proti niečomu a zároveň za niečo. Lenže v určený čas k miestu konania protestu sa dostavil… iba jeden človek. Pikantériou je, že v rovnakom čase na to isté miesto prišiel asi dvadsaťnásobne väčší počet odporcov tejto akcie.

Demonštrant sa dostal do veľmi nezvyčajnej situácie a asi aj preto odmietol prezradiť svoje meno. Avšak ochotne komunikoval s novinármi a ľuďmi, ktorí sa zišli na mieste konania akcie, ale neboli jej účastníkmi. Podčiarkol, že chce upriamiť pozornosť verejnosti na pozoruhodné štatistiky, podľa ktorých ako tvrdil, počet ľudí bielej pleti, ktorí sa stali obeťami zločinov, spáchaných na nich občanmi s tmavou pleťou, značne prevyšuje počet ľudí tmavej pleti, na ktorých spáchali zločiny bieli. Prízvukoval, že v New Yorku má veľa ľudí rovnaké zmýšľanie, ale nevedel vysvetliť a aj sám sa čudoval, že nik ho neprišiel podporiť a zostal sám a musel čeliť početnej protestnej akcii prívržencov „Black Lives Matter“.

V tejto situácii sa prísť veci na kĺb pokúsil spravodajca ruskej informačnej agentúry TASS v New Yorku, ktorý sa porozprával s ľuďmi, ktorí sledovali danú epizódu. „Títo obhajcovia bielych v skutočnosti obhajujú ideu nadvlády bielej rasy a sú ozajstnými fašistami. Chceme, aby zmizli z týchto ulíc a vôbec z New Yorku“, vysvetlil mu postoj hnutia jeden z účastníkov odvetnej demonštrácie „Black Lives Matter“.

Jediný účastník „Pochodu na ochranu života bielych“ nepriniesol žiadne plagáty, transparenty a nemal na oblečení žiadnu symboliku. Rozprestrel iba malú zástavku „Dobrý večer, pochod bielych“. Väčšinou mlčal, neodpovedal na príliš provokačné otázky novinárov, ale ak ho požiadali, aby vysvetlil zmysel svojho protestu, tak to urobil. Jeho ideologickí oponenti naopak mali plagáty, transparenty a cez megafón kričali rôzne heslá a žiadali „odpratať fašistov z ulíc mesta“.

Za účelom ochrany verejného poriadku na mieste konania demonštrácie polícia umiestnila kovové zábradlia, aby nedošlo ku stretu účastníkov protestných akcií. Nablízku sa nachádzalo asi dvadsať policajtov a tí vlastne zachránili osamoteného obhajcu práv ľudí bielej pleti. Niektoré média uviedli, že možno viacerých účastníkov „Pochodu na ochranu života bielych“ odradilo počasie: v New Yorku od rána poprchávalo. Avšak často ani oveľa horšie počasie neprekážalo účastníkom mítingov a demonštrácií, aby sa zúčastnili na svojich akciách.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) В Нью-Йорке на митинг в защиту жизней белых вышел лишь один человек, TASS, 11.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár