OSN je sprofanovaná organizácia slúžiaca záujmom USA…

Vladimír Rogov,  člen hlavnej rady správy Záporožskej oblasti povedal pre RIA Novosti, dňa 11.septembra, že posledný šiesty energetický blok, ktorý pracoval v Záporožskej jadrovej elektrárni (ďalej ZJE) bol zastavený.

ZJE sa nachádza na ľavom brehu Dnepra neďaleko mesta Energodar. Ide o najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe z hľadiska počtu blokov a inštalovaného výkonu – elektráreň má šesť blokov s výkonom 1 gigawatt. Od marca je pod ochranou ruskej armády. Ruské ministerstvo zahraničných vecí zdôraznilo, že tento krok je opodstatnený, aby sa zabránilo úniku rádioaktívnych materiálov.

Ukrajinská armáda pravidelne bombardovala Energodar a územie ZJE  susediace s mestom. Dokonca sa pokúsila ostreľovaním a vojenskými aktivitami zabrániť vyšetrovacej komisii Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) vedenej Rafaelom Grossim na mieste vyšetriť incidenty ohľadne vojenských útokov. Svet čakal, že nestranná komisia OSN dôkladne vyšetrí čo sa dialo v okolí a priestore ZJE, do akej miery je ZJE poškodená, aké nebezpečenstvá hrozia ľudstvu prípadným únikom radiácie a pod.

Svetová verejnosť musela by z výsledkov vyšetrovania komisie sklamaná. Oficiálna správa sa obmedzila iba na vyhlásenia, že komisia si urobila svoju prácu, zistila mieru poškodenia a že jej niekoľko členov ostane v ZJE niekoľko dní na pozorovaní. Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Grossi  uviedol, že on a jeho tím videli v ZJE všetko, čo chceli vidieť a nič ich neprekvapilo. Čo sa týka vyjadrení, ktorá strana je zodpovedná za útoky na ZJE, tomu sa Grossi vyhol. Uviedol, že poslaním agentúry MAAE nie je hľadanie vinníkov. Grossi povedal, že ak by komisia MAAE hľadala vinníka v súčasnej situácii v elektrárni v ZJE, znemožnilo by to jej členom pracovať produktívne.

ZJE je od marca pod kontrolou ruskej armády a ruskí jadroví špecialisti pod ochranou vojakov spolupracujú s ukrajinskou obsluhou. Jediným cieľom bolo zabezpečiť jej bezproblémovú prevádzku. Ruská strana poskytla MAAE mnoho dôkazov o tom, že za ostreľovanie ZJE sú zodpovední Ukrajinci. Celej komisii MAAE muselo byť jasné na základe videného, kto spáchal útoky na ZJE. Okrem toho prečo by Rusi ostreľovali ZJE, keď je pod ich kontrolou? Nemá to žiadnu logiku.

Americký lokaj a zločinec Zelenskyj dokonca obvinil MAAE, že neoznačila Rusov z bombových útokov. O tom, že útoky spáchali Ukrajinci je presvedčený aj bývalý spravodajský dôstojník USA Scott Ritter, ktorý uviedol, že dôkazy, ktoré komisia MAAE na mieste  videla sú nepopierateľné a Grossi o tom vie. Ritter tiež povedal, že kým Rusko nezatlačí ukrajinské jednotky späť do vzdialenosti, aby delostrelectvo nemohlo ohroziť ZJE, dovtedy bude existovať nebezpečenstvo jadrovej globálnej katastrofy. Jeho slová potvrdzuje ďalší americký spravodajský analytik Ray McGovern, ktorý povedal, že USA vytvárajú tlak na OSN a MAAE, aby zatajila vinu Ukrajiny na vojenských útokoch na ZJE.

Alibistická OSN uviedla, že okolo ZJE treba vybudovať ochranné pásmo. Politicky nesvojprávny šéf európskej zahraničnej politiky Borell povedal, že Rusko má demilitarizovať ZJE a celú oblasť okolo nej. Borell, sluha USA je celej EÚ na smiech. Jeho vyjadrenia sú natoľko zvrátené, že táto bábka je v politike len trpená. A je ďalším dôkazom, že EÚ je ovládaná USA. Ak to takto pôjde ďalej, s rozpadom USA sa EÚ čoskoro rozpadne tiež.

Slová vyššie zmienených amerických spravodajských dôstojníkov potvrdzuje aj skutočnosť, že po takmer týždni používania generátorov a záložných elektrických vedení sa ZJE opäť pripojila k ukrajinskej elektrickej sieti a to aj napriek pokračujúcemu ostreľovaniu ZJE ukrajinskými vojakmi.

Dobrou správou je, že s vysokou pravdepodobnosťou sa pre šéfa OSN Guterresa vypracovala Grossim utajená pravdivá správa o dianí okolo ZJE aj s objektívnym vyhodnotením a zodpovednosťou ukrajinskej armády za útoky na ZJE.

Obrovskou chybou je, že OSN stráca svoj medzinárodný kredit a podlieha vplyvu USA. Ak má byť OSN váženou a rešpektovanou medzinárodnou inštitúciou, žiada sa jej prebudovanie a obnovenie dôveryhodnosti.

Pozn.:

Najnovšou udalosťou je, že americký zločinec Joe Biden varoval Rusko pred následkami jadrového alebo chemického útoku na Ukrajinu. Ak Biden urobil takéto prehlásenie, existuje vážne nebezpečenstvo, že túto nebezpečnú provokáciu môžu uskutočniť Američania pod falošnou vlajkou tzv. False Flag. Ak sa pozrieme do minulosti takéto zločiny už boli neraz a často Američanmi spáchané.

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

https://military.pravda.ru/news/1745118-magate_zaes_grossii/

https://www.pravda.ru/news/world/1746085-ritter/

https://russian.rt.com/ussr/news/1047398-obstrely-analitik-aes?utm_source=smi2

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply